Hradiště má po letech půlkaře pod 2:00 min !!!!

Zatímco žákyně Kateřina VÁVROVÁ si odbývala na nově zrekonstruovaném stadionu ve Svitavách svou úspěšnou reprezentační premiéru, dorostenečtí, juniorští a dospělí Moravané a Slezané se sešli v Třinci ke svému šampionátu. Předpověď počasí, která byla mizerná se do puntíku naplnila a již v pátek bylo rozhodnuto, že do Třince neodcestuje na chlad velmi citlivý Zdeněk STROMŠÍK. Ostatní členové skupiny se museli s 12 stupňovým chladem a po celý den studenými kapkami deště bičovaným  tartanovým oválem nějak vyrovnat.  Podařilo se jim to v míře vrchovaté a za to mají můj velký respekt !!!

Srdce nechal na oválu a zvláštní respekt si zaslouží především Václav VLČEK. Ten se postavil ke svému premiérovému běhu na 800 m v kategorii mužů, kteří běželi společně s juniory. Populární "půlka" tak byla velmi silně obsazena. V 16 členném poli dokonce nechybělo několik mládežnických reprezentantů České republiky !!! Vašek s minimálními zkušenostmi s touto distancí se hned po startu zaháknul za zkušeného reprezentačního středotrataře Petra Kaminského a ten moc dobře věděl, že Vašek je v oblasti maximální rychlosti dál než on a nasadil pro něj, jako běžce rychlostního typu doslova vražedné tempo. Mezičasy na dvoustovce za 25,5, čtvrtce za 54,0 s měly k ideálnímu rozložení tempa na trati skutečně daleko a Vašek si od 500 metrů, kdy jej postihla vážná krize musel projít malým peklem, když laktátové hodnoty v jeho organismu u něj musely překračovat kritických hodnot !! O to je cenější, že Vašek ukázal bojovné srdce a závod nejenže nezabalil, ale nakonec se vzmohl i k mohutnému finiši !! Na první místo, které bylo vyhrazeno pro Kaminského to sice už nestačilo, ale druhé místo Vašek uhájil a odrazil tak i nápor zkušeného Jirky Němečka, který se už pyšní osobákem 1:56 min.  Vašek nakonec do puntíku splnil to co si předsevzal, běžet pod 2 minuty. Svůj čas 1:59,20 min, však může při ideálnějším rozložení tempa, než  (1. kolo 54 druhé 65 s   ) ještě hodně vylepšit, a to již velmi brzy. Ještě cenější než hezké umístění a čas oceňuji jeho ohromnou bojovnost a sílu závod nevzdát, poté co závod pořádně překopl a těch 65 sekund druhého kola muselo být pro něj jedny z nejdelších v jeho životě... Každopádně velký respekt a Uherské Hradiště má tímto po 4 letech, opět půlaře, který umí tuto náročnou distanci zaběhnout pod 2 minuty!!!! Naposledy to byl Honza Vávra, který v dresu Slovácké, roce 2009 běžel čas 1:59,03 min..

S Václavem do závodu nastoupil i jeho tréninkový sparing Jirka BURDA. Také on doplatil na vražedné tempo, které Kaminski s Vaškem nasadili a v cíli už mu moc síl nezbývalo. Čas 2:09,33 však není na premiéru úplně špatný, příště již JIrka pobží chytřeji a určitě ze svého včerejšího času nějakou sekundu ještě ukrojí.

Simona SEDLÁČKOVÁ na stometrové trati postoupila z rozběhu  časem 13,11 s z druhého místa do 8 členného finále, ale tady po nepříliš technicky dobrém běhu skončila za očekáváním časem 13,35 s až na místě 6. 

Naopak se zadařilo Tomáši BOČKOVI, který odcestoval do Třince až v pozdní odpoledne. Jeho závod, běh na 200 m odstartoval až v 17:45 min a tak startovní pole závodníků tak trošku prořídlo.  Ono 10 hodin strávených na tribuně stadionu v chladu a za deště je trošku nad síly jednoho smrtelníka. Tomáš nabídnutou šanci dokázal využít znamenitě a vzhledem k  nelidským podmínkám zaběhl solidních 22,61 s a vybojoval pro sebe titul moravského šampióna obhájil tak své prvenství z halového moravského šampionátu na této distanci. 

J.V. 12,5.2013

 

 

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved