Bočovo vítězství na stovce, Zdenda i v protivětru v oddílovém a krajském rekordu jen 13 setin za os.r. na dvostovce !!!!!!!!!

Naší skupině se v těchto dnech momentálně, zejména ve sprintech, hodně daří a tuto skutečnost jsme potvrdili i ve včerejší hezký májový den v ostravských Vítkovicích, kde se konalo 1. kolo soutěže družstev mládeže. Nejvytíženějším členem početně skromného družstva byl Tomáš BOČEK, který nastoupil v průběhu dne hned ke 3 startům a sice k běhu na 100, 400 i 200 metrů.

Boča, který má za sebou ve velkém stylu zvládnutou celou letošní přípravu nejdříve zcela překvapivě zvítězil v běhu na 100 m, když za sebou nechal řadu soupeřů s lepšími PB než má on. Čas v cíli 11,41 s, který je i jeho novým osobním rekordem, mohl být ještě zajímavější nebýt relativně silného protivětru, který na rovince vál, při jeho běhu rychlostí (-1,7 m/s) .... Také premiérový start na čtvrtce se Tomovi povedl.  Z vnější 7. dráhy zaběhl svůj nejlepší výkon pod širým nebem 50,48 s, když v cílové rovince překvapivě podlehl ve vynikající formě běhajícímu Dominiku Kubalákovi, z Hodonína, který zůstal v 1. dráze trošku skryt Bočovu zornému úhlu a v cíli byl nakonec o 12 setin rychlejší. Ve druhém běhu pak byl o 1 setinu než Dominik rychlejší ještědruhý nejrychlejší slovenský junior na této trati, hostující za AK Hodonín Kuba Bottlík a tak nakonec Boča obsadil na čtvrtce celkově 3. místo.

Už hodně unavený pak nastoupil Tomáš k běhu na 200 metrů, kde nakonec v čase 23,19 s obsadil celkově až 5. místo Celkově si připsal Boča 25 bodů, byl nejplatnějším členem družstva a zejména jeho vystoupení na 100 a 400 metrové trati se mi moc líbilo. Na čtvrtce už by se mohl Tomáš brzy podívat pod hranici 50,00 s. První příležitost bude mít  toto úterý v Olomouci při Velké ceně.

Pouze na dvoustovce se představil hrdina tohoto týdne Zdeněk STROMŠÍK, který toto úterý na poloviční trati překonal limit, opravňující jej k účasti na MSJ v Barceloně.Zdenda včera znovu ukázal, že je ve velké laufu, i když upřímně řečeno, jeho včerejší vystoupení neneslo onu lehkost úterního projevu. Zejména v posledních 50 metrech Zdendovi hodně odcházely síly. Přece jen jsme veškerou letošní přípravu zaměřili na stometrovou trať a v oblasti rozvoje rychlostní vytrvalosti máme určitý deficit. I tak  ale zůstal Zdena včera jen o pouhopuhých 13 setinek za osobním rekordem a překonal už hodně vousatý absolutní oddílový rekord , který měl od roku 1968 časem 21,8 s v držení Jan Zábranský (ten elektronický byl do včerejšího dne v držení taktéž člena naší skupiny Toma Vondráčka, který v létě roku 2010, běžel 22,11 s.)

Zdenda je tedy prvním borcem v dresu ACUH, který běžel na elektriku pod 22,00 s !!! Škoda jen silného protivětru na rovince, který Zdendu hodně srazil a foukal při jeho běhu 2 metry do protivky. Kdyby měl plusové znaménko mohl včera padnout i entry standart 21,55 s stanovený IIAF pro možnost startu na MSJ na této trati. Čas 21,82 s je i novým juniorským rekordem Zlínského kraje, který držel do včerejška držel již zmíněný Tomáš Vondráček, na absolutní rekord Tomáše Podoby (21,65 s) ze Zlína musí Zdena stlačit ještě 17 setin......

Se svým vystoupením mohou být spokojeni i Blanka ŠPANÉLOVÁ a Tomáš DANĚK. Blanka hostující za AK Zlín vstouipila do sezony časem na stovce za 13,37 s a připsala si první body v atletické soutěži ve svm životě. I tady vál vítr do protivky o síle 1,3 m/s. Na dvoustovce pak Blance už trošku v závěru taktéž docházely síly a čas 27,80 s je jejím ustanovujicím osobním rekordem, který jistě brzy překoná. Blanka, která trénuje prvním rokem, ale vlohy ke sprintu má, chce to jen vyběhat a být trpělivý. Zatím je tato pohledná dívka velice dobrá do 60 metrů, pak poněvadž stále běhá v určitém napětí, ubývají síly.. Nicméně posun v technice jejího běhu jej již teď zcela evidentní a to je velká investice do budoucna.

Tomáš Daněk si včera na čtvrtce zaběhl taktéž osobní rekord 53,83 s, kde bodoval 4 body. Tomáš může brzy běžet na této distanci pod 53,00 s a to by byl dobrý vklad pro jeho hlavní disciplinu, ke které se jistě brzy vrátí a tou bude půlka.

Sezona se pomalu rozjíždí a hezký pohled nabízejí i celostátní průběžné tabulky. Zdeněk STROMŠÍK vede na 60, 100 i dvoustovce v juniorském pořadí, ale i  v absolutním. Tomáš Boček je v juniorech 6. na stovce, 7. na dvoustovce a 3. na čtvrtce a žákyně Kačka Vávrová obsazuje na šedesátce druhé místo, jen setinku za Barčou Dvořákovou, závodící v dresu TEPO Kladno. . Kdyby to tak zůstalo i na konci roku, nikdo by se určitě nezlobill