Nečekané vítězství v soutěži dálkařek si krajského přeboru mladších žákyň odváží Karolína Kořínková

V nedělní výhni Jičínského stadionu bojovali o své tituly krajských přeborníků mladší žáci. Naši miniandílci byli u toho a dařilo se sbírat medaile, tituly krajských přeborníků a osobní rekordy.

Pro mně byl nejpřekvapivější titul krajské přebornice ve skoku dalekém od Karolíny Kořínkové. Kája v dnešním úmorném vedru zvládla vynikající mnohoboj.... Nejdříve štafeta 4x60 - 2. místo Složení Leona Vokálová, Klára Hercíková, Anežka Voštová a Karolína Kořínková bojovalo do posledního metru s výbornou jičínskou štafetou - nakonec holky podlehly o 3 setiny.

Chvíli na to začaly Karolíně další disciplíny 60 m př,  dálka také rozběh na 60 hladkých a následně finále na 60 m. Byl to obrovský zápřah, ale Káje se podařil husarský kousek. Během soutěže dálkařek vynechala po prvním pokuse, kde si poprvé vytvořila osobní rekord 447, pokus druhý. Odskočila si na finále 60 hladkých kde urvala 5 místo se soupeřkami staršími o rok v čase 8,66 (v rozběhu osobák 8,54). Když už to vypadalo, že z dálky odejdem sice s osobákem, ale bez medaile vzala Kája osud soutěže do svých rukou - tedy nohou. Krásně se rozběhla a velmi povedeným skokem vypálila rybník všem soupeřkám. Výkon 468 stačil o jeden jediný centimetr na titul krajské přebornice. Byl to také podruhé osobák - vylepšení o 20 cm !

Na třetím místě pak na druhý lepší pokus skončila další naděje LIAZu Leona Vokálová výkonem 465. 

Kája také získal stříbro na 60 m př. kde časem 10,34 nepřekonala svůj nedávný osobák 10,25. Na 60 m byla pátá když v rozběhu si opět vylepšila osobní výkon na 8,54.

Dnes byla Karolína lídrem skupiny. Ovšem ani ostatní miniandílci se nedali zahanbit Anežka Voštová získala bronz na 60 m př. a ve výšce zůstala bohužel na bramborové medaili za 140 cm.Nakonec srdnatě bojovala na trati 150 m kde si vytvořila osobní rekord 21,50. Mezi soupeřkami, které jsou všechny vesměs o rok starší to však na medaili nestačilo. Na závodnici ročníku 2002 to však není vůbec špatný.

Nesmím zapomenout na další medaili, kterou po srdnatém výkonu na trati 1500 metrů získlala Terka Vlasáková. Před jejím odhodláním a bojem s vedrem klobouk dolů.

Vystoupení miniandílků navazolavalo na sobotní závodění starších andílků při druhém kole KP družstev dorostenců.

Tomuto vystoupení tentokrát svými výkony dominoval mezi andílky Vojta Karásek - 2 starty = 2 osobní rekordy. Vojta tentokrát odstartoval s ostaními a tako mohl proběhnout celou trať 100 m a světe div se ! Nový osobák byl na světě 11,65. Následovalo několika hodinové čekání na start trati 200 m. Čekání se však vyplatilo Vojta se pochlapil a výrazně si vylepši osobní rekord na 23,18. Zlepšení o 3 desetiny se cení.

Stínem sobotních závodů je bohužel dvojnásobné zranění v dívčí části skupiny. Kačka Hornová vyhrála dálku výkonem 5 metrů rovných. Opět se nám nedařilo trefit prkno správně a tak skoky přes 530 zatím nedopadly. Bohužel při startu na 100 m se Kačka zranila - silná křeč v zadním stehně jí srazila k zemi a vystvila nám na nějakou dobu stopku do dalších závodů Věřím, že se jedná jen o křeč a do Mistrovství republiky budeme v pořádku.

Bohužel smůla pronásleduje také Pavlu Karešovou nekonečná serie zdravotních omezení získala další pokračování v podobě bolavého zadního stehna. Pavla se po vydařené premiéře na 3 km velice těšila na vylepšení osobáku na 1500 m, bohužel po rozcvičení jsme museli od startu upustit. A aby nebylo všemu konec tak dnes se jí chytila nějaká nemoc takže v tomto horkém počasí kašle smrká a je celá nemocná....

Snad se vše rychle spraví a my se připravíme na Mistrovství.

Další závodní víkend je za námi a sezona jede na plný pecky.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved