Horký sobotní den v Hradci Králové při při první lize byl kulisou pro famózní výkony andílků.

Když jsem v zimě psal , přiznám se, že jsem netušil, že budu muset v létě napsat pokračování.
Dnes, kdy téměř každý úspěšný film či příběh más svou "dvojku", "trojku"..... se nádhernému příběhu o Kačce dostává pokračování.
Když jsem v roce 2012 poprvé mluvil s dívenkou jménem Kačka Hornová, která jen tak nesměle po očku sledovala naši skupinu, tak jsem si upřímně nemyslel, že za tři roky z ní bude tak výrazná osobnost Andílků.
Kačka se zprvu nesměle, pak však stále odvážněji pustila do tréninkové práce, která pro ni nebyla vůbec jednoduchá. Zažila velké naděje a také zklamání a bolest. Mnohdy, kdy už už se zdálo, že výborný výsledek je na spadnutí přišlo opět zklamání, zranění nebo nemoc. Kačka se však nevzdala pořád kráčela vpřed tím kouzelným lesem plným nástrah a pastí za svým snem.

Na té cestě Kačka zesílila, stala se odolnou vůči nástrahám a chytrou vůči pastím, které na té cestě potkávala. Stala se z ní mladá žena, seběvedomá, silná....
Letošní sezona je pro ni odměnou za všechny ty bolesti a stesky.

Letošní sezona je sen, který si Kačka vysnila a který si žije. Letošní sezona je Pohádka.....
Kačka Hornová včera finále 100 m za 12,40 - další závod další osobák a čtvrté místo ve vynikající konkurenci !

Vojta Karásek 200 metrů 22,38 !!!!

U Vojty musím jít do minulosti ještě hlouběji.... V roce 2010 se objevil ve společnosti dalších Mladých pušek na tréninku. Hloubavý Vojta, který dokázal vždy položit otázku, kterou snad ani nebylo možno vymyslet, byl tak trošku tím třetím vzadu. Bojoval na Olympiádě mládeže o první čas pod 40 vteřin na třístovce, přihlížel úspěchům probouzejícího se Ondry Rappa. Vždy však byl oporou všech vítězných štafet, kdy jako součást vynikajícího týmu mnohdy podal výkon na jaký snad ani neměl.

Stejně jako Kačka si Vojta snil svůj sen a z povzdálí sledoval úspěchy Ondřeje Rappa, Vala Hrese a dalších vrstevníků. Byl vždy tak trošku tím "třetím vzadu". Zatímco ostatní sbírali zkušennosti v družstvu první ligy on byl oporou krajského přeboru.
Avšak stejně jako je to v těch pohádkách..... Vojtěch dřel, pracoval, znova dřel a ještě více pracoval a věřil..... Věřil sobě, věřil ve správnost cesty kterou jsme se spolu vydali. Včera se přesvědčil o tom, že sny se mohou žít a také on si nyní ten svůj užívá.
Kde jsou jiní.... kde jsou mnozí, kterým se díval na záda..... Nejsou....

Ale je tady Vojta. Vojta, který v přímém souboji na dvoustovce dokázal hodně potrápit výborného Ondřeje Rappa. Vojta, který je silný a který včera vymazal z historie andílků ty, kteří svou pohádku neuměli číst.

Včerejší výkony Vojty a Kačky jsou krásným příkladem jak lze jít za svým cílem, ten změnit v sen a ten sen si prožít !

V Hradci Králové však boural osobáky také Tomáš Dostrašil. Po dlouhé době nastoupil na dospělou stodesítku z překážkami. Tomáš vracející se po zranění, kdy si na tréninku vykloubil loket, ukázal jaký je bojovník a zabodoval v nesmírně silné konkurenci v novém obrovském osobáku 15,82 ! Nutno poznamenat, že Tomáš nastupoval ke startu s výkonem 16,49 z loňského června.

Vojta Truhlář opět velmi pěkně skákal trojskok. Bylo to skákání s velkou chutí a s velkou mírou dynamiky a síly. Vojta chce skočit daleko a je to vidět. Bohužel ta plastelína .... na přešlapovém prkně....
Skoky notně za 14,50 bohužel skončily s červeným praporkem s minimální stopou v plastelíně. Není všem dnům konec a já věřím, že to Vojta brzy trefí. Třeba na Mistrovství republiky.
 

Trošku smutná byla včera Kamila Ajšmanová. Po drobném chirurgickém zákroku na patě se vrací s cílem skočit přes 12 metrů. Bohužel opět přešlap jako v případě Vojty zabránil zápisu s dvanáctkou do výsledků.
V okamžiku kdy běžná populace by byla doma na pracovní neschopnosti, skáče Kamila s velkou vervou trojskok.  Stejně jak Vojta je Kamila bojovnice a já věřím, že úspěch se nakonec dostaví.

Nyní máme před sebou vyvrcholení sezony Mistrovství republiky ! Tak pojďme na to ! GO ANDÍLCI

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved