Mistrovství republiky žactva zakončilo halovou sezonu andílků a v mnohém nám dalo náplast na nenaplněné ambice andílků v jiných kategoriích.

Sobotním odpoledne v hale na Stromovce přineslo vynikající vylepšení Karolíny Kořínkové,

která na překážkách vylepšila svůj dosavadní osobní rekord na vynikajícíh 9,24. Je to sice čas, který nakonec na postup do finále nestačil, Karolína je však teprve prvním rokem žákyně a čas těchto kvalit je obrovským příslibem do budoucnosti. V jejím věku běhající Pája Soprová před lety dosahovala prakticky stejných časů a druhým rokem v žákyních již Mistrovství republiky vyhrála.
Výborným výkonem se blýskla také Veronika Milotová, ta si v rozběhu dokázala opět vylepšit osobní rekord na 60 metrů na výborných 8,03. Tímto výkonem se také kvalifikovala do finále. Ve finákle se Veronice již ta nevedlo a časem 8,12 uzavřela závodní pole.

Svou hlavní roli si však Verča schovala na neděli !

Již brzy ráno jsme vyráželi směr Praha s velkým odhodláním získat medaili. Veronika přistoupila k závodu nadmíru zodpovědně s velkou mírou ctižádosti a řekl bych i sebevědomí.
Hned v rozběhu si vytvořila nový osobní rekord na stopadesátce a časem 18,96 překonala i své absolutní maximum. Ve finále se pak Verča nakonec musela sklonit před famózní Bárou Hůlkovou z Turnova. Ta ohrožovala dokonce český rekord, za kterým časem 18,28 zaostala o pouhou jednu setinu.

Verča si opět vylepšila osobní rekord a vynikajícím výkone obsadila nakonec stříbrnou pozici.

Verča však ve skrytu duše přeci jen chtěla aspoň jedno zlato z Mistrovství. V loňském roce se podařilo zvítězit se štafetou dorostenek na 4x200. Letos byla před Veronikou a Adélkou Novotnou Vendulou Štanclovou a Leonou Vokálovou výzva v podobě náročné štafety na 4x300 m. Štafeta LIAZU nastupovala v druhém běhu a měla ambice na jednu z medailí. I přesto, že Adélka Novotná a Vendulka Štanclová jsou teprve mladšími žákyněmi, bylo jasné, že součet časů nás opravnňuje k těmto úvahám. Co se však rozpoutalo po startovním výstřelu bylo šokující. Veronika vystřelila jako první a vytvořila obrovský náskok. Ostatní členky štafety pak bojovaly svůj boj s časem takovým způsobem, že nakonec z toho bylo první místo a mistrovský titul. To vše podepřeno ještě vynikajícím novým českým rekordem ! Vylepšeným o více jak 5 vteřin. Jen podotknu, že dosavadní rekord byl v držení štafety Jižního města v jejímž složení figurovaly sestry Šínovy a hlavně Anna Kerbachová.

Ověšeni dvěma medailemi a dvěma osobními rekordy a jedním rekordem českým jsme se pak vydali spokojeně domů.

Veronika s Karolínou si nyní odpočinou a následně se připojí ke skupině, která už ukrajuje jednotlivé tréninkové dávky v přípravě na novou sezonu.

Takže GO andílci !

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved