Juniorská štafetá 4 x 400 m porazila v soutěži kolektivů fotbalisty Slovácka !!!!

Atleti Slovácké a členové "Vlčí smečky" měli na letošním vyhlášení "O nejlepšího sportovce města Uherské Hradiště" vskutku početné zastoupení. V kategorii do 15 let byla nominována nejrychlejší česká žákovská sprinterka současnosti Kačka VÁVROVÁ, v hlavní kategorii dospělých nemohlo chybět jméno účastníka letošního mistroství světa juniorů Zdeňka STROMŠÍKA, mezi 3 navrhovanými kolektivy byla zařazena nominace juniorské čtvrtkařské štafety, která vylepšila 43 let starý oddílový rekord o téměř 7 sekund a na republikovém šampionátu rychleji běžel jen vynikající kvartet pražské Slavie. No a mezi trenéry se i po roce objevila nominace mé maličkosti.

I když ankety tohoto typu končí mnohdy vskutku s překvapivým výsledkem, poněvadž dle mého soudu, lze jen velmi obtížně srovnávat jednotlivá sportovní odvětví, v Uherském Hradišti v hlavní anketě dospělých zcela zaslouženě a po právu zvítězil devatenáctiletý juniorský mistr světa i Evropy, skifař Michal Plocek. Na pomyslné druhé místo tak odsunul našeho zástupce sprintera Zdeňka STROMŠÍKA, který mimojiné v loňském roce překonal všechny oddílové rekordy od 60 m až po dvoustovku a je v současnosi jediným hradištským atletem, který se může honosit, že je nositelem "mistrovské třídy" !!

V kategorii do 15 let se nominoval benjamínek naší skupiny Kateřina VÁVROVÁ. Té se vydařila zejména podzimní část sezóny, když mimojiné zvítězila na šedesátce i třístovce na největším evropském mládežnickém mítinku EKAG 2012 a nechala za sebou řadu zkušenějších závodnic z celé Evropy. Oprávněnost nominace Kačka potvrzuje i v současnosti, když do dnešního dne kraluje českým žákovským tabulkám a na třístovce je druhá v pořadí za, českou rekordmankou Annou Kerbachovou z Prahy.

Vynikající sezóna veslaře Plocka pak znamenala i logický triumf v kategorii trenérů, kde zvítězil dnes již bývalý Michalův trenér Václav Šurý.

Ze 4 nominací jsme si  přece jen nakonec sáhli na umělecky velice hezky zpracovanou vítěznou trofej. Na pódium v zastoupení Vaška VLČKA převzal vítěznou cenu nejlepšího kolektivu juniorský čtvrtkařský kvartet, který letos na pražském Strahově vybojoval na juniorském domácím šampionátu stříbrné medaile a časem 3:22,75 min výrazně vylepšil absolutní oddílový rekord !!! Historicky se tak kluci, kteří běželi ve složení Václav VLČEK, Tomáš DANĚK, Tomáš BOČEK a Jan Moštěk, který jako jediný netrénuje společně s naší skupinou,ale připravuje se pod vedením Roberta Sklenáře probojovali na 26. nejlepší pozici historických tabulek. Pikantní je. že odbroná komise ocenila jejich výkon natolik, že za sebou nechali i mužský kolektiv prvoligových fotbalistů Slovácka, který měl za sebou nejúspěšnější sezónu od svého působení v lize !!

Vyhlášení samotné s následným bohatým rautem mělo pro mne osobně tak trochu překvapivě velice důstojný průběh, vše se neslo v hezké přátelské atmosféře. Roli moderátora se zhostil bravurně   Petr SALAVA a mezi slavnostními hosty, kteří se podíleli na slavnstním předávání cen sportovcům se našla řada opravdu slavných sportovců současnosti i minulosti. Atleti měli zastoupení v  sympatické mistryni světa a olympijské medailistky Šárky KAŠPÁRKOVÉ, nechyběl legendární žokej osminásobný vítěz Velké pardubické Josef VÁŇA,, veslaři mohli předat ocenění sporotvci města v zastoupení olympijských medailistů Václava CHALUPY, Kuby HANÁKA či Oldřicha SVOJANOVSKÉHO.

Při rautu v kuloárech by se slavilo a především o sportu vykládalo ještě dlouhé hodiny, naše mladé sportovce čekal na druhý den ale moravský šampionát, který jak už nyní víme dopadl pro nás velice úspěšně. A tak jen trenér s chotí mohl při nejedené sklence šedé rulandy  rozebírat s přítomnými dlouhé hodiny sportovní problematiku z nejmožnějších úhledů pohledů a vzpomínat na výkony v zapráčených statistikách s novinářem, hercem a člověkem se vskutku renesančním záběrem Vláďou SALČÁKEM, tatínkem mé byvalé svěřenkyně .- Martiny, která se svou sestrou Kristýnou obléká dnes nejen dres extraligového házenkářského týmu, ale i dres reprezentační....

No ale slavení už bylo dost a teď zase vzhůru do nejdůležitějších závodů, které jsou před námi. Už tento týden začíná seriál mistroství republiky jednotlivců a ve Stromovce se o víkendu představí dospělí, za týden v hale Otakara Jandery budou o mistrovské tituly bojovat dorost a junioři a počátkem března se v severočeském Jablonci nad Nisou střetnou nejlepší žákyně a žáci v boji o medaile v tuzemských soutěžích nejcenější. Tak nám DRŽTE PALCE, ať jsme i letos alespoň stejně úspěšní jako v tom vydařeném roce loňském.

 

 J.V. 11.2.2013

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved