Pozdrav z Calelly - III.

Španělské nebe se v pátek  zatáhlo a azurovou modř odpoledne vystřídaly i první kapky deště ve které pod nádhernou platanovou alejí vyběhávala tempovými úseky dopolední trénink celá sprinterská skupina, kterou tady na soustředění vedu.

Dopoledne ale ještě mělo sluníčku tu sílu, kterou tady pamatujeme od prvého okamžiku, kdy jsme sem přijeli a já „prodal“ Kačku se Simčou trenérovi Zdeňkovi Rakowskému, který vedl velice kvalitní překážkářský trénink nejen se svými svěřenkyněmi Barčou Zatloukalovou a Luckou Zlatníkovou, ale i vícebojařkou ze stáje trenéra Ctibora Nezdařila, českou, žákovskou rekordmankou Janou Novotnou, odchovankyně Aleše Dudy Veronikou Šádkovou a Emilku Gerulovou. Super sestava, super trénink a já jsem jen mohl mít ohromnou radost, že se holky v tak silné sestavě na překážkách vůbec neztratily....

Ostatní se věnovali se mnou tréninku zaměřeným na frekvenci a dle jejich  reakcí si myslím, že jim trénink i líbil. Zvlášť pro Verču Paličkovou a Lukáše Hodbodě se jednalo v mnohých případech o novinky, které neznali a to je také největší deviza společných reprezentačních soustředění a sice , že od sebe vzájemně vždy něco nového odkoukáme a to pak často zařadíme do tréninků svých vlastních tréninkových skupin a tak rožšíříme portfolio cviků, které do tréninkových jednotek zeřazujeme…

Víkend pak už byl trochu volnější, poněvadž všichni už cítí poměrně značnou únavu a tak jsme oželeli i "oblíbený" ranní pozdrav slunci a také jsme trénovali už jen jednofázově. Navíc včera odpoledne byl naplánován výlet do Barcelony a katalánská metropole udělala na všechny, kteří zde byli poporvé, určitě ohromný dojem. Pro mne osobně, který měl tu možnost před necelým rokem strávit v tomto nádherném městě celých 10 dnů, při příležitosti konání MSJ, bylo až  dojemné si znovu projít některá z hlavních turistických cílů,i když včera jsem raději o samotě rušnou La Ramblu, vyměnil za klid majestátní gotické katedrály.

Náš pobyt tady se chýlí ke svému závěru, zítra na nás čekají poslední 2 tréninky, v úterý již jen ranní půlhodinový výběh na rozloučenou a budeme balit. Udělali jsme tady ohromný kus práce a já pevně věřím, že se promítne i do výsledků v letošní sezóně, která už neodbytně klepe na dveře….  

Zpívající fontána

J.V. 21.8.2013

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved