Zdeněk a Vašek vítězně. Zdenda stovku za 10,8 s , Vašek čtvrtku za 51,7 s ....

Konec září je tradičně vyhrazen středoškolákům, aby v dresu svých školních ústavů, mohli své atletické umění předvést nejen odoborné veřejnosti, ale i před svými spolužáky či pedagogy, kteří jinak  běžně na stadiony nezavítají. Soutěž je to dost specifická, v jedné kategorii startuje až 5 ročníků (letos 91 - 95), discipliny jsou omezené holky běží 60, kluci - junioři hážou 5 kg koulí, štafeta se běží švédská, etc. etc., ale na závodech vždy nechybí pěkná atmosféra, závody mají spád ( za 2 hodiny je po všem) a když se k tomu přidá krásné počasí v podobě babího léta jako tomu bylo včera, dokáže se většina i těch neregistrovaných atletikou hezky bavit. I když většinou v této kategorii hrají aktivní atleti prim a jsou velkými oporami svých škol, nejednou bývají překvapení výkonem kamarádů, kteří přicházejí i z jiných odvětví. Tu a tam je překvapí, zvláště ne tratích 800 či 1 500 m , vytrvalostní fond, nějakého fotbalisty, hokejisty či veslařky..... Pozornému oku atletického trenéra pak můžou závody posloužit i jako nábor nových adeptů atletiky, vždyť v 15 či 16 letech ještě rozhodně není pozdě, zvlášť když dostali dobré základy z jiných sportovních odvětví. Naši mladí bývalí "fotbalisté" jako Zdeněk STROMŠÍK nebo Martin ČERNÁK, by o tom mohli vyprávět. Oba "konvertovali" k atletice z kopané a oba se v prvý rok své atletické kariéry stali republikovými šampiony !!!

Letošního už 29. ročníku se zúčastnili všichni členové skupiny WOLFPACK, Vašek a oba Tomášové startovali v Uherském Hradišti, Zdeněk reprezentoval ekonomické lyceum v rodném Valašském Meziřičí. Kluci ač věkem patřili k nejmladším patřili k nějvětším oporám svých týmů. V Hradišti se v dobré formě ukázal Vašek, když po 4 denní viróze, kdy zůstal doma v posteli vůbec netušil jak na tom bude a na poslední chvíli se rozhodl startovat jen na 400 metrové trati a pomoci svým kamarádům ve štafetě. K mému i vlastnímu překvapení zaběhl ve velké pohodě za ideálních klimatických podmínek velice solidní čas 51,7 s a zvítězil s náskokem 1,6 sekundy před svým sparingem Tomem Bočkem, který ovšem běžel v konkurenčním týmu gymnázia hradištského. Vašek pak ještě skvělým finišem na posledním 400 metrovém úseku přispěl k velice překvapivému ale zcela zaslouženému vítězství staroměstského gymnázia, které běželo ve složení  Paška, Tesař, Daněk, Vlček a dosáhlo velice dobrého času 2:06,4 min !!!

Tomáš Boček kromě 2. místa na čtyřstovce, vybojoval ještě 4. místo v běhu na 100 m, když svůj rozběh vyhrál v čase 11,5 s, ale celkově se musel tentokrát sklonit, před svými kamarády z oddílu Patrikem Kočendou (11,2s) a Honzou Kobělušem (11,3 s).. Tomáš pak ještě pomohl svým dobře 200 metrovým zaběhnutým úsekem k 3. místu štafety a celkovému, tentokrát  velmi těsnému vítězství hradištského gymnázia.

Tom Daněk kromě velice dobře zaběhnutých 300 metrů ve štafetě se představil i na trati individuální 400 metrové a i přes svůj nízký věk vybojoval časem 56,8 s hezké 7. místo a cenných 523 bodů pro svůj mateřský ústav. Ten tentokrát nevyužil velké příležitosti k celkovému vítězství, stačil start Vaška na 100 metrové trati a průměrný výkon, aby si staroměstské gymnázium odvezlo tentokrát místo 1. a postup do kola krajského.

Zdena STROMŠÍK bojoval v nedalekém Valmezu a ekonomické lyceum získalo jeho umístěním na této škole velkou oporu svého týmu. Zdeněk časem 10,8 s s vypuštěným závěrem dokázal, že je definitivně zpátky a už se nemůže dočkat až začne nová náročná příprava na sezonu 2011 ve které nás čekají nemenší cíle než tomu bylo v roce letošním.

 

J.V. 21.9.2010

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved