V Nymburku jsme vstoupili do 8.týdne přípravy....

 Tři Hradiťáci a 2 slečny z Jablonce nad Nisou se připravují pod vedením svých trenérů ve sportovním centru Nymburk. Ostatní svěřenci se připravují doma na jižní Moravě, resp. v severních Čechách, kterým zejména studijní povinnosti nedovolili do Nymburku odcestovat. Jediný komu bolest lateralního menisku vystavilo v těchto dnech stopku je Adam ZELINKA, ostatní jedou na plné obrátky.

Čas opravdu letí jak zběsilý a my jsme zahájily  8. týden přípravy. V Nymburku tradičně vstupujeme do režimu, který nazýváme "smíšený" a včera jsme také poprvé obuli tretry, ale nepředstavujte si žádnou "divočinu". Zejména na začátku býváme hodně obezřetní a tak pohyb v tretrách jsme omezili na 6 startů z bloků a jednu 50 a jednu šedesátku v submaximální intenzitě.Trenérovi to ale stejně nedá a v kapse stejně potajnu stopky mačká a mohu vám prozradit, že tentokrát jsem byl opravdu hodně spokojený..

Inu není se divit. Jeden ze žhavých kandidátů na účast na pražském HME není nikdo jiný než Zdeněk STROMŠÍK a ten již nezatížen školními středoškolskými povinostmi má za sebou v prvních týdnech přípravy mnohem kvalitnější přípravu do objemu i intenzity a na jeho projevu je to i znát. Síla z něj přímo pryští a včera doslova "oral" tartanový povrch nově rekonstruovaného nymburského tunelu. Kdybych zhasnul viděl bych lítat jiskry od jeho nových treter. Jsme pořád teprve na začátku, ale pokud se nic nepokazí.....

Velkou radost mám z Kateřiny VÁVROVÉ. Ta pochopila co se od ní očekává a že na talent se nehřeší a ke tréninkům přistupuje úplně jiná Kateřina než v minulých letech. Ne že by dříve nějak tréninky šidila, ale vše mělo takový dětský nádech, nyní poprvé cítím, že se chová jako profesionál a a pevně věřím, že tomu budou odpovídat i výsledky již v halové sezóně. Hlavní cíl na nás čeká a v sezóně letní a tím je účast na MS v Kolumbii, limity stanovené ČAS jsou hodně přísné, ale naše odhodlání je veliké a i v jejím případě jsem velkým optimistou.

Majka ŠIMLOVIČOVÁ je oproti loňsku 100 % zdravá a to je pro tuto nesmírně talentovanou dívku ze Slovenska nejdůležitější. Po vleklém zranění v prvním půlroce na podzim ukázala nejrychlejší slovenská žákyně, kde mohou ležet její možnosti a protože já na sebe vždycky všechno "napráskám" tak se přiznám, že trošku pošilháváme po slovenské žákovském halovém rekordu, který má hodnotu 7.88 s . Moc času nemáme, prakticky jen jednu ránu a to 6.12. buď na Mikulášské hale v hale v Praze, nebo Pomerančovém mítinku v Jablonci nad Nisou. Pak už odcestuje kompletní skupina na tradiční soustředění na Kanárské ostrovy. Rvát si vlasy  z toho nebudeme, ale proč to nezkusit ?? Před 5 lety se Zdeňkovi STROMŠÍKOVI povedlo důstojně rozloučit se žákovskou kategorií českým rekordem 6,93 s, který má dodnes platnost, proč by se to nemohlo povést její o 5 let mladší tréninkové sparingce. Na podzim Majka ukázala, že běhat umí hodně rychle. Vítězství na brněnském EKAGu v čase  7,79 s je toho důkazem. Pokud se bude cítit dobře na poslední žákovský start jí za necelé 3 týdny postavím...

J.V. 19.11.2014

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved