V minulém článku jsem si stěžoval, jak celé Česko sevřelo ledové objetí zimy a jak to nám atletům nevyhovuje. Zejména měsíc prosinec, kdy už začínáme více pracovat s rychlostí a   příprava přechází z etapy všeobecné  do etapy speciální, bývá pro nás kritický... A tak jsme letos dospěli k logickému závěru, že alespoň malou část měsíce strávíme v teple. Z těch destinací, které leží v našich finančních možnostech jsme si vytipovali Tunis a tak již v pátek 11.30 opustíme runway pražské Ruzyně, aby jsme o 2 hodiny později přistáli na letišti v Monastiru, odkud se přemístíme autobusem do 24 km vzdáleného v Sousse.

Ubytování budeme ve standartním tříhvězdičkovém hotelu Marabout, který leží přímo na pláži a tu budeme hojně využívat zejména k tempovým úsekům, skokansko průpravným cvičením a hrám. Jen 10 minut chůze od hotelu leží malý stadionek s umělohmotným povrchem, kdebychom si měli testovat především naši rychlost a také je vybaven posilovnou. Malé fitness je umístěno i přímo v hotelu, nechybí ani vnitřní bazén, za malou úplatu můžeme využít i masáží. Takže by nám ke spokojenosti nemělo nic chybět a i když nemáme dopředu nic nasmlouváno, věřím, že vybaveni malými prezenty a diplomatickým šarmem v arabském světě vše nasmlouváme k plné naší spokojenosti a soustředění splní svůj účel.

Tunisko bylo po dlouhou dobu francouzským protektorátem a tak někteří naší členové budou moci uplatnit i své solidní znalosti gymnaziální francoužštiny, poněvadž vedle arabštiny většina vzdělanějších Tunisanů používá  právě francoužsštinu a i veškeré veřejné nápisy jsou dvojjazyčné,tudíž se  zcala určitě neztratíme ani při návštěvě Mediny (starého města)..

Dnes bylo v Sousse ještě 24 C a i když se má po našem příletu "ochladit" na 18 C ve stínu, tak mají tyto teploty vydržet po celou dobu našeho pobytu, což pro náš účel  jsou téměř ideální tréninkové podmínky.

Věřím že se nám soustředění vydaří a Klárka Michalská, Martina Salčáková, Vašek Vlček, Zdeněk Stromšík, Tomáš Boček a moje maličkost, se domů vrátíme obohoceni nejen o nové zážitky, ale především s pořádnou dávkou odtrénované práce, kterou budeme chtít prodat už v neúprosně blížící se halové sezoně.

J.V. 7.12.2010

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved