Vzhůru do přípravy .....

Již tento pátek zahájí v Uherském Hradišti přípravu na sezonu 2013 "Vlčí smečka". Oproti loňskému roku je nás početně méně.. Více se do budoucna budeme soustředit na silné individuality s vynikající tréninkovou morálkou a dostatečnou mírou talentu a  těm také nabídnout ještě kvalitnější tréninkový servis a zázemí s velmi individuálním přístupem. Se skupinou již v říjnu přípravu tak nezačnou Tomáš Vondráček, Blanka Španělová a Barborka Ohnoutková. Ke všem třem se ještě brzy vrátím v individuálních příspěvcích.

Zbyla silná šestka se kterou jsem vytvořil jakési "tréninkové dvojičky" a ty by měly dát o sobě v příštím roce hodně slyšet.  Z dvojice letošních žaček Simča SEDLÁČKOVÁ a Kačka VÁVROVÁ zůstane v kategorii žactva v příštím roce jen Kačka. Ta letos ukončila sezonu s vynikajícími výkony na 60 m (7,95 s) a na 300 (41,53 s) a svou bojovností a lehkostí běžeckého projevu okouzlila letos nejednoho atletického fanouška. Kačka přidá letos jednu tréninkovou jednotku, stadion tedy navštíví 4 x do týdne a pokud se jí vyhnou různá onemocnění, které ji provázely po celý letošní rok, máme se na co těšit  . 

Druhá z dvojičky Simča Sedláčková vstupuje rokem 2013 již do kategorie dorostenek. Simona letos výrazně posunula svá osobní maxima jak na 60m(8,10 s, s větrem /2,2m/s/ dokonce 8,03s) tak i 150 m(19,48 s) a na obou distancích postoupila do finále na žákovském MČR žactva. Zodpovědná studentka gymnázia a v přípravě absolutně poctivá atletka se musí taktéž připravit na zvýšený tréninkový objem. Simona má ohromné rezervy zejména v oblasti síly. Tu budeme nadále rozvíjt zejména skokovými cvičeními a výběhy do kopů. Simčiny ambice a cíle jsou velké a pokud nepoleví v přístupu a zůstane zdravá, může i v kategorii dorostenek, byť prvoročačka, okupovat přední příčky českého žebříčku.

Nejrychlejší český junior a účastník letošního MSJ v Barceloně Zdeněk STROMŠÍK bude spolupracovat ve dvojici zejména s Tomášem BOČKEM. Boča letos ukončil sezonu s osobními rekordy na 100 m (11,25) - 200 m (22,60) a na čtvrtce 50,41 s. Bočovi se podařilo to co se ostatně daří i všem ostatním členům skupiny. V každé disciplíně se zlepšuje rok od roku a to poměrně výrazně. Věřím, že tomu tak bude i v roce ve kterém bude maturovat. Nadále budeme pracovat na rozvoji rychlosti a pokud Bočovi sedne závod, časy na stovce pod 11,00 s a na dvoustovce pod 22,10 s by nemusely být pouhou sci-fi. A to je pro kluka, který do skupiny přišel coby starší žák se šedesátkou za 8,64 skvělý výsledek. Takto rychlostně vybaven a se zvýšeným tréninkem SV by měly pak být na čtvrtce časy pod 50,00s už samozřejmostí.

Zdeněk STROMŠÍK je bezpochyby výkonostním lídrem skupiny. Jednak je nositelem mistrovské třídy dospělých a také jeho postavení v českých, ale i evropských či světových tabulkách budí respekt. Zdena uzavřel sezonu časy na stovce 10,56 s a na dvoustovce 21,82 s. Již v hale zaběhl na šedině vynikajících 6,84 s, v létě pak 6,88 s . Tímto časem vede dokonce český žebříček mezi dospělými. Jen 1 setina sekundy dělila Stromšu od překonání moravského rekordu P. Vaňka na stopadesátce. Zdena letos běžel tuto distanci za 16,23 s !!! Cíle pro příští rok jsou nemalé. Zajistit si účast na juniorském ME a zde bojovat o finále a současně na stovce a šedesátce útočit na český rekord !!! Samozřejmě, že jako člen reprezentační štafety si touží i s ostatními českými sprinterskými nadějemi vybojovat postup i ve štafetě. A potencionální složení českých mladých rychlíků dáva tušit, že ambice českého reprezentačního kvartetu by mohly ležet hodně vysoko....

S oběma výše jmenovanýma bude většinu tréninků absolovovat i Václav VLČEK. Přece jen ale u něj malá  změna nastane. Vašek začne více pošilhávat i po osmistovce a půlku si příští rok jistě párkrát zaběhne. Po velmi uspokojivém prázdninovém testu šestistovky se zdá, že by mohl Václav na půlce hodně překvapit. Vzhledem k jeho somatotypu, kdy se otře o činku a nabírá na svalové hmotě, ubereme na síle a přidáme na tempech a vytrvalosti. Také v oblasti SV už nebudeme tak zdrženliví, vždyť letos jsme odběhali v této oblasti, která je pro finální výsledek na čtvrtce rozhodující, jen 25% objemů pro tuto věkovou kategorii doporučených v 80. letech velkým českým odborníkem Dr.Emilem Dostálem. Věřím, že Vašek posune svá osobní maxima i na obou sprinterských distancích, ale vzhledem k tomu, že patří k těm typům "obojživelníků", kterým nevadí rychlostní ani vytrvalostní trénink  těším se zejména na jeho další výkonostní posun na čtvrtce a jeho vystoupení na půlce. Od dlouho plánovaného posunu směrem se zaměřením na 400 - 800 m, s nutnou dávkou odběhaných objemů v nižších intenzitách si slibujeme uvolněnější, vyběhanější provedení jeho běhu a výrazné posunutí osobního rekordu na čtvrtce. Z dnešních 49,86 bychom rádi ubrali minimálně 9 desetin. Takový výkon, by již mohl predigovat velice slušný výsledek na půlce.... Stát za tím ale bude ještě moře práce.

Velkým pomocníkem ve Vaškově úsilí pak bude Tomáš DANĚK. I on se bude orientovat na stejný rozsah disciplin jako Václav. Tomášovi největší předpoklady zcela jistě leží v oblasti osmistovky, ale s 500 kilometry obecné vytrvalosti ročně to jde dost těžko. Tomášovi dlouho chyběl k tomuto druhu běhání partner, nyní ho bude v podobě Vaška mít. Pokud Tomáš zůstane zdravý, tak si nedokážu představit, že by se v příštím roce nepodíval pod hranici 2:00 min....

Tak to je oněch 6 statečných, kteří to v pátek odstartují na stadionu v Uherském Hradišti a již v neděli odjíždí na první kondiční soustředění na Štrbské pleso do Vysokých Tater.

 

Přejme naši atletům do přípravy hodně štěstí a hlavně pevné zdraví !!!

 

J.V. 3.10.2012

 

 

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved