V sobotu odstartují soutěže družstev.....

Již tuto sobotu odstartují soutěže družstev dospělých a samozřejmě členové naší skupiny nemůžou stát stranou. Ba naopak, budu patřit k hlavním oporám ligových týmů !!

Děvčata odjedou do nedaleké hanácké metropole. Ženy Uherského Hradiště udržely v loňském roce svou prvoligovou příslušnost a to zejména díky několika silným individualitám. K takovým zcela jistě patří Kateřina VÁVROVÁ, která se představí v tradiční sprinterské kombinaci 100,200 m a pravděpodobně i ve štafetě. Kačka odstartovla sezónu parádně, kvalitními časy 12,16 s a 24,97 s a pokud podmínky dovolí, ráda by nějakou setinku a snad i desetinku ze svých časů ukrojila.  Olomouc nebývá ovšem sprinterům právě příznivě nakloněna, zejména na kratší distanci zde sprinteři nijak závratných časů nedosahují, a to nejen kvůli tradičnímu protivětru na hlavní rovince.... Předpověď počasí je na sobotu ale nečekaně příznivá, má být polojasno s teplotami do 20 C a zejména má foukat severozápadní vítr, což na stadiónu v hanácké metropoli znamená, příznivě do zad, zejména pro dvoustovku. A o tu nám jde v případě Katky, při její snaze o plnění limitů na MS 17 především....... 

Stejnou kombinací disciplín zvolí i další opora hradištského týmu Majka ŠIMLOVIČOVÁ.  Ta vstoupila  do sezóny doknce dvěma osobními rekordy na obou sprinterských tratích a za "béčkovým" limitem Slovenského atletického svazu, umožňující jí start na MS v Cali, zaostala na stovce o 10 setin a na dvoustovce o setin 14.... Naopak "béčkové" limity na EYOF v Tbillisi už splněné má a na "áčkové" jí na stovce chybí již jen 5 setin a dvojnásobné trati setin 9. Kdyby se to po sobotě změnilo alespoň na jedné diistanci, Majka by se rozhodně nezlobila. Spěchat, ale netřeba. Kvalitních závodů budme mít v příštím týdnu požehnaně. Ve středu pokračujeme na "Palačáku"  na superrychlém mondu v Brně, následující víkend nás čeká dokonce dvoustart. V sobotu na dalším rychlém ovále v Třinci, v neděli pak oblékne Majka s Kačkou reprezentační dres v při Memoriálu Franze Schustera v rakouském Schwechatu.

V širším reprezentačním výběru, se kterým šéftrenér mládeže s účastí v Gruzii na EYOF počítá, se objevila i Štěpánka KOLÁŘOVÁ a i ona musí vyplnit nezbytné akreditační formality. Štěpánku bohužel, ale stále bolí natažené úpony v nártu, které dle vyjádření několika lékařských odborníků, jsou způsobeny anatomickou stavbou její nohy a měly by pozvolna odejít. Proces je to údajně ale vlekly a Štěpánka bude muset na nejkratší sprinty, při kterých pociťuje bolest nejvíce, na chvíli zapomenout. Právě z těchto důvodů se Štěpánka postaví na start pouze čtyřstovky, ale snad se jí podaří, přes výše zmíněné přinést kvalitní výsledek.

O tom by nemělo být pochyb v případě dalšího startu Zdeňka STROMŠÍKA. Ten bude startovat v extraligovém dresu Vítkovic na domácím, nově rekonstruovaném stadionu. Zdeněk vypadal v týdnu fantasticky, také vítr by měl na ostravském stadiónu spoluprcovat. Má foukat rovněž severozíápad, který se má postupně měnit na západní. V době konání finále stovky by měl tedy foukat z levého boku do zad. Kvalitní konkurence nejlepších českých sprinterů současnosti by pak měla Zdendu vyprovokaovat k opět kvalitnímu času, jaký předvedl, hned při svém prvním startu v Brně, kde osamocen zaběhl vynikajících 10,51 s !!

V tuto chvíli se zdá, že nám vše hraje v sobotu do karet. Jen trenér, který bude pendlovat mezi Ostravou a Olomoucí, to bude mí t trošku složitější  . Ale takový je už trenérský úděl.....

TAK DRŤE NAŠÍ SMEČCE V SOBOTU PALCE !!!

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved