V soobotu generálka na MČR "22" !!!

Zatímco Václav VLČEK již zahájil v americkém  Idaho náročnou kondiční přípravu na halovou sezónu a protáčejí se mu panenky z kilometrových objemů v nadmořské výšce 1 km, ostatní členové Vlčí smečky, kromě Majky ŠIMLOVIČOVÉ a mladinkých "kuřátek" Adriany FORNÚSKOVÉ a Baruny JELÍNKOVÉ se postaví v sobotu ke svému prvnímu startu po závodní prázdninové přestávce. .. Původně jsme se chtěli závodit již ve středu při "kontrolkách"  v Uherském Hradišti, ale dlouhotrvající tropická vedra, vystřídalo i na Moravě ochlazení až o 20 C a vytrvalý déšť a to nejsou věru dobré klimatické podmínky pro vstup do druhé poloviny sezóny. Oželeli jsme tedy plánované  starty na podpůrných disciplínách 60 a 150 m a v Třinci skočíme rovnýma nohama do rozjetého vlaku.

Na rychlém povrchu v Třinci se koná 4. kolo NL a hradištské ženy budou bojovat o udržení v této soutěži. Opírat se budou zejména o 17 letou sprinterku Kateřinu VÁVROVOU, která se představí na obou sprinterských tratích 100 i 200 metrů. Kačka po zklamání z neúčasti na MS v Kolumbii se po krátké přestávce pořádně do treninku zakousla a udělala velký kus práce, která se nemůže nikam vytratit. Již první staty v Třinci mohou naznačit, kde budou ležet její ambice na MČR "22" v Hodoníně, které se koná ji příští víkend.

K ohajobě mistrovských  titulů  z posledních dvou let se chystá i evropský vícemistr ze štafety 4 x 100 m Zdeněk STROMŠÍK a také on otestuje před hodonínským šampionátem svou formu. Naposledy startoval Zdeněk právě před 5 týdny v estonském Tallinu a i když uherskohradištští muži v této soutěži nestartují, řídícím soutěže mu byl umožněn start mimo bodování. A nebude zdaleka sám. Ve vloženém běhu by se měl setkat na startu s českým rekordmanem Janem Velebou a můžeme se těšit jistě na velice zajímavý souboj dvou nejrychlejších českých sprinterů současnosti. V průběžných českých tabulkách kralují letos oba shodným časem 10, 38 s !!

Sprinterskou dvojkombinaci poběží i Štěpánka KOLÁŘOVÁ, která by si ráda vylepšila svá letošní maxima. Pobolívající nárt již téměř necítí a doufejme, že tak tomu bude i v sobotu, kdy budou její končetiny vystaveny plné zátěži.

Simča SEDLÁČKOVÁ poběží 100 metrů a ráda by se Třinci podívala pod 13 sekundovou hranici. Na tréninku vypadala velmi dobře, tak pokud bude spolupracovat i vítr, mohlo by se jí to podařit.

Tak DRŽTE PALCE, ať se vstup do druhé poloviny sezóny "Vlčí smečce povede" !!!

J.V. 21.8.2105

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved