Andílci a Vlčáci makají, až se z nich kouří......

Kondičním soustředěním ve Vysokých Tatrách tradičně zahajujeme společné kondiční soustředění. Letos vyslala ATLETIKA S RADOSTÍ do okolí Štrbského plesa rekordních 20 členů a plně jsme obsadili velice příjemný penzion Pleso s milým a ochotným panem majitelem panem Sczyrzickým a jeho rodinným personálem.

Počasí je letos ve v Tatrách jako na houpačce. Krátce po  příjezdu jsme běhali jen v triku, babí léto vystřídaly husté mlhy s viditelností menší než 2 metry a před dvěma dny dokonce teploty klesly pod bod mrazu a začalo poměrně hustě a vytrvale sněžit.

Ani vydatné sněhové příděly nás ale nemohli odradit od kvalitního tréninku a těch máme za sebou nepočítaně. Od náročných výběhů příkrých tatranských kopců, přes celodenní túry s převýšením až 1 km nadmořské výšky až po stovky kotníkových a vícenásobných odrazů.

Samozřejmě nemohl chybět tradiční výběh od hotelu FIS na chatu pod Soliskom, který řádně prověřil kondici všech aktérů. A zrodilo se jedno velké překvapení, když čerstvě plnoletý Vojtěch Karásek překonal rekord Vaška Vlčka z roku 2013 a dokázal vyběhnut náročný a strmý úsek ve skvělém čas 23 minut a 3 sekundy !!!!

Pochody přes Bystré sedlo a na Ostrvu jsou již klasikou, tentokrát jsme se topili v husté mlze, ale i tak to stálo za to.

Skvěle se dařilo i našim nováčkům, kteří jsou tady s námi ve slovenských velehorách poprvé. Mladinké kadetky Barča Jelínková a Adrianka Fornůsková zvládají náročné tréninky s noblesou, stejně jako již mnohem zkušenější atleti Kamila Ajšmanová, David Cesar nebo Honza Vácha.

Zatím běží všechno tak jak má a na nás čekají ještě dva poslední tréninky. Již teď ale mohu s klidným svědomím říci, že soustředění plně splnilo cíle se kterými jsme do Tater odjížděli…. :)

J.V. 13.10.2015

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved