Dvě vítězství Kačky, osobák Štěpánky a skvělá dvoustovka Honzy proti "uragánu" !!!

Stejně jako při extraligovém kole v Plzni i na Moravě, kde se konala kola národní ligy družstev atlety a atletky sužoval nevyzpytatelný silný vítr. Zatímco ve Vyškově, kde závodil Honza VÁCHA vál sprinterům vytrvale proti směru běhu, na domácím stadionu kde závodila Kačka VÁVROVÁ se Štěpánkou KOLÁŘOVOU často měníl směr a vál ze severu i jihu, od západu k východu.... Přesto se našim zástupcům podařilo předvést několik vynikajících výkonů, pojďmě se na ně podívat podrobněji.

Kateřina VÁVROVÁ: se zánětem průdušek atak osobáků a sprinterská královna na obou tratích

Kateřina VÁVROVÁ měla mít dnes svou premiéru na trati 400 m. Kačka, která minulý týden musela opustit reprezentační štafetový kemp v Nymburku s vysokou teplotou svou nemoc asi řádně nedoléčila a obtěžující kašel se jí od středy drží jak klíště. Naštěstí nemá teploty a my děláme vše proto. abychom se vyhnuli antibiotikům. Čtvrtařská premiéra však byla vyloučena.....

Kačka nastoupila k tradiční sprinterské kombinaci 100, 200 m a štafeta 4 x 100 m . A i přes skutečnost, že se ráno necítila nejlépe, vedla si skvěle !!! Již v rozběhu dokázala v protivětru -1,4 m/s zaběhnot slušných 12,27 s , když se subtilní Kačka prala s větrem jak o život. Ve finále do kterého postoupila z 1. místa pak po mohutném závěru dokázala doslova vydřít 1. místo vyrovnaným osobním rekordem 12,05 s, když se nepodařilo zachytit údaj na větroměru. Kačce a ostatním sprinterkám, ale do  zad příiš nefoukalo, spíše vál hodně silný boční vítr, který opírající se o tribunu atletky spíše srážel. Kačka měla tentokrát horší start její závěr byl však drtivý a odměnou jí bylo nejen vítězství ale i vyrovnané osobní maximum. Tak nakonec se údaj od větroměru ve výsledkové listině objevil. A má hodnotu +2,2 m/s, takže podpora regulerní nebyla.... Tak si budeme muset ještě nějaký den počkat a proč neskočit rovnou na čas, který by začínal 11 ??? :)

Na dvoustovce, ktterou Kateřina opět vyhrála skvělým finišem za 24,40 s běžely sprinterky celou zatáčku proti větru a subtilní Kačka hodně ztratila na slovenskou reprezentantku ze stáje Kristiana Cupáka Denisu Bučkovou, která v loňském roce dokázala zaběhnout 100 m za 11,96 s a dvoustovku umí za 24,50 s. Překvapil údaj od větroměru 3,9 m/s do zad, ale vítr si dnes asi opravdu dělal co chtěl. Už se těším na ZT a snad budou v Ostravě i v pátek vládnout standartní podmínky. Na nejmodernějším českém stadionu se Kačce běhá obzvláště dobře, má odtud osobní rekord na dvoustovce 24,29 s a i první stovku pod 12,00, byť s nedovolenou podporou větru (11,89). Uvidíme co přinesou dny, které jsou před námi.

S dvěma vítězstvími a jedním druhým místem ve štafetě, která ve složení Brázdilová Lenka, Brázdilová Tereza, Resslerová Kateřina a Kateřina VÁVROVÁ zaběhla moc hezký čas 48,99  s patřila Kačka s 24,25 body k největším oporám domácího družstva, když získala druhý maximální počet bodů týmu ze Slovácka !!

Štěpánka KOLÁŘOVÁ: radost z pokoření 60 sekundové hranice na čtvrtce a bude ještě lépe....

Štěpánka, kterou sužovala v posledních týdnech zranění se dočkala a poprvé zaběhla 400 m distanci pod 60 sekund a to velmi výrazně. Jen 6 setinek chybělo k tomu, aby padla hranice 59 sekund. Výkon Štěpánky je o to cenější, že nevyzpytetelný vítr tentokrát atletkám vůbec nepřál. De facto se 300 metrů protrápily proti živlu a jen posledních 100 metrů naštěstí foukalo do zad.  Tomu odpovídaly i mezičasy. Na dvoustovce 29,4 (!!) a hodně utrápený výraz.... Štěpánka je ale úžasná bojovnice a druhých 200 metrů běžela za 29,6 s a odměnou jí byl nový a moc hezký osobní rekord, která 17 letá atletka ještě hodně brzy vylepší. Ve velmi silném rozběhu, ve kterém nechyběly slovenské reprezentantky Sára Polyaková a Denisa Bučková nakonec obsadila časem 59,05  s hezké 5 místo a to znamenalo 6 bodů do hradištské pokladnice. I ty velmi pomohly k neuvěřitelnému 2. místu hradištských děvčat v celkovém pořadí 1. národní ligy. Až za námi pak skončily silné týmy Olomouc,Zlína, Třince...... VELKÁ GRATULACE všem děvčatům, která se na tomto úspěchu podílela  !!!

Honza VÁCHA: havířský drak se rval s protivětrem jako lev !!!

Novou velkou posilou mladého týmu uherskohradištských atletů, kteří startují ve 2. národní lize je Jan VÁCHA. 17 letý dorostenec se musel tentokrát potýkat nejen s bolavými "zaďáky" ale i silným větrem, který vál oproti Uherskému Hradišti,kde soutěžila děvčata, jen jedním směrem. A sice přímo do tváře sprinterům. Tomu odpovídaly i časy. Na stovce obsadil Honza časem 11,54 s druhé místo, když sprintery srážel vítr o síle -4,1 m/s !! Honzovi se sice podařilo porazit svého velkého rivala na Moravě Štěpána Voborníka, sprintra s osobními rekordy 11,14 a 22,06 s o 4 setiny, ale nečekaně prohrál s dalším hradištským sprinterem Erikem Jelínkem, jenž proti uragánu běžel výborných 11,46 s !!

Rovněž na dvoustovce Honzovi patřilo 2. místo když Štěpán Voborník běžel 22,44 s , Honza o desetinku pomaleji, tedy 22,54 s tedy jen 4 setiny za osobním rekordem, ale považte větroměr ukázal na stupnici -3,3 m/s. Pokud je to pravda, tak oba dorostenci předvedli mimořádný výkon !!

Honza pak přispěl ještě bodovým ziskem ve štafetě, která se mladým puškám příliš nepovedla a celkově pak patřil s 19,5 body ke 3 nejplatnějším bodovým sběračům Slovácka, které obsadilo celkové 3. místo.

J.V. 14.5.2016

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved