Atletická středa v Houštce a 4. kolo první ligy to byly závody, kterými jsme odstartovali podzimí část atletické sezony.

Hned při první startu dokázal Valeriy Hres na trati 60 metrů vylepšit své osobní maximum na nynějších 7,46 s. Škoda jen, že závod byl poznamenán více jak čtyřicetiminutovým zpožděním, které zavinila porucha startovací pistole. Vzhledem k tomu, že na startu byl s Valem současně i Vojta Karásek, začínám mít dojem, že takovéto příhody Vojta prostě přitahuje jako magnet.  Výčet podobných příhod z jara by byl u Vojty dlouhý, dlouhý...

Val si však i s touto situací dokázal zkušeně poradit a ve svém běhu obsadil třetí místo za velezkušenými běžci jakými jsou Ondřej Benda či Jan Feher. Valeriy svým časem potvrdil rychlostní formu, kterou naznačovaly jeho časy z tréninku. Myslím si, že hranici 7,40 by mohl při příštím startu již prolomit.

Dalším startem s velmi dobrým výsledkem byl pak závod na 300 m. V druhém běhu zaklekával do bloků spolu s Vojtou Karáskem a s borci s podobným osobním rekordem - takže se dal očekávat zajímavý souboj. Pro Vojtu skončil tento souboj hned na startu. Ukázal opět jednu ze svých velkých dovedností a ulil ! Vzhledem k počtu ulitých startů v jedné sezoně, začínám mít pocit, že brzy bude někdo potřebovat psychologa. Buď Vojta nebo trenér asi skončí na jeho křesle....

Valeriy se však oproti Vojtovi rozhodl trať absolvovat a udělal dobře. Po poměrně velmi pěkném běhu si vylepšil osobní rekord o více jak jednu vteřinu na nynějších 36,84 (původně 37,95). Val se tak již na dohled přiblžil nejlepším časům na 300 m v rámci jablonecké Atletiky s radostí. Výkon Dominika Žižky 36,44 by mohl být již brzy ohrožen a skvělý čas Martina Černáka 36,16 by také nemusel dlouho zůstávat nejlepším z naší jablonecké skupiny.

Valeriymu se účast v Houštce vyplatila.

Hned v sobotu Val potvrdil svou formu a dokázal svými prvními individuálními body v první lize podpořit družstvo mužů LIAZu. Val v běhu na  400 metrů běžel jen kousek za osobním rekordem. Solidních 51,56 a dokázal porazit i bývalého člena Andílků Filipa Spuru.
Vojta sice nebyl tak úspěšný v individuálních startech, ale byl velmi platným členem obou štafet, které přispěly potřebnými body k solidnímu šestému místu LiAZu.

Na atletické středě v Houštce se představily také nové tváře jablonecké Atletiky s radostí Pavla Karešová - prvním rokem dorostenka, která ráda běhá. Dále pak Patricie Janů - druhým rokem mladší žákyně. O obou bude řeč v některém z příštích článků.

Pavla si vyzkoušela trať 600 m a výsledek 1:51,74 není špatný, vzhledem k tomu, že Pavla začíná prakticky z nuly.
Potešila mně i Patricie, která se od května pomalu učí základům atletiky a překážky jsou její oblíbenou disciplínou. Vyzkoušela si poprvé oficiálně běžet trať 60 m př. a její čas 10,56 je na první start na této trati opravdu velmi dobrý. Nebojím se říci přímo výborný, vždyť první časy Klárky Michalské na této trati v mladších žákyních se dlouho pohybovaly hodně nad 11 vteřinami.

Patricie se nebojí a to je pro běh přes překážky důležitý předpoklad.

Podzim se nám rozběhl a já věřím, že i ostatní andílci ještě nějaký ten osobáček přidají.