Při tradiční Vánoční hale žactva v nafukovací hale v Praze na Strahově atakoval Martin Černák český halový rekord na 300 metrů

Martin se chtěl se žákovskou kategorií rozloučit úspěchem a tak jsme se rozhodli pro účast na tomto mítinku, který každoročně láká žáky k poslední příležitosti získat ve své kategorii nějaký výrazný úspěch - třeba kvalitní zápis do dlohodobých českých tabulek.

Zë zimního Jablonce jsme odjížděli s odhodláním podat co nejlepší výsledek.

Martin jako papírový favorit zaklekl do bloků ve třetí dráze a okamžitě po výstřelu vyletěl jak raketa na třistametrovou trať.

Poloměr a klopení zatáček ve strahovské hale Martinovi vyhovovalo mnohem více než ryhlootočka v Jablonci a na jeho běhu to bylo znát. Od počátku až do cíle běžel prakticky sám - pouze proti času. Tuto skutečnost si však Martin nepřipouštěl a běžel za svým cílem. Nakonec proťal cíl pouhých 26 setin za českým rekordem Martina Říčaře a zařadil se tak na druhé místo dlouhodobých tabulek této kategorie v této disciplíně. Na to, že se Martin věnuje atletice přibližně půl roku je to skvělý výsledek.

Martin tímto vystoupením však neskončil. přibližně za hodinu se připravoval ke startu na trati poloviční  - 150 metrů. Zde se mohl utkat v přímém souboji s do té doby trojnásobným českým rekordmanem - Markem Bakalárem.

Start však Martinovi moc nevyšel a tak přibližně po 40 metrech měl Marek Bakalár náskok asi tak 8 - 10 metrů. Tento náskok si již do cíle donesl a skvělým časem 16,45 vytvořil svůj již čtvrtý český rekord. Martin se však za svůj výkon 17,46 nemusí vůbec stydět - mezi halovými časy žáků je to dvanáctý čas a Martin se tímto výkonem dostal do společnosti takových sprinterů jako jsou například Martin Říčař, Lukáš Šťastný či Václav Zich a to je věru vybraná společnost.

Ani tento výkon ještě nebyl Martinův poslední na těchto zdařilých závodech.

Necelou hodinu po doběhu se Martin postavil po boku s Danem Viktorínem, Klárou Zemanovou a Petrou Vítovou na start netradiční štafety na 4x200 metrů smíšených štafet.

Zde bylo zcela na týmové strategii kdo poběží který úsek. Nakonec překonali naši štafetu jen sprinteři a sprinterky z Kladna v čel s Marekm Bakalárem a Janou Janoušovou a také kvarteto Spartaku Vlašim.

Třetí místo nám radost nepokazilo a Martin odjížděl z těchto závodů s kompletní medailovou sestavou.

Tím jsme ukončili naše působení v žákovské kategorii a směřujeme mezi dorostence. Zde bude konkrukernce opět veliká včetně takových se jako je Zdenda Stromšík. Martin se v příští sezoně zaměří hlavně na 100 a 200 metrů a cílem bude dostat se do finále Mistrovství republiky dorostu. Pokud bude Martin pracovat tak jsko dosud není důvodu abychom tento cíl nesplnili.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved