Ani 3 dny po skončení domácího šampionátu neopustila Blenku a Vaška chuť závodit. Poslední příležitost před plánovanými 2 týdny zaslouženého odpočinku, měli na stadionu v Přerově, kde se konaly oddílové přebory. Vašek i Blanka se představili ve sprinterském trojboji. V dobré sprinteské formě se ukázal zejména Václav. Ten nejdříve po poněkud opatrnějším běhu zaběhl na šedesátce solidních 7,24 s a tímto časem se zařadil na 7. místo juniorských průběžných tabulek.

O 40 minut později se Vašek postavil na start stovky a tady předvedl vynikající a uvolněný běh když do cíle doběhl v novém osobním rekordu, vylepšeným na 11,31 s. Škoda přeškoda, že Vašek v závěrečném spurtu, cca 10 m před cítil ucítil znovu pnutí v zadním hamstringu a byl přinucen viditelně zvolnit a místo závěrečného finiše do cíle jen doklusal. Čas mohl být minimálně o desetinu rychlejší...... Na dvoustovku si Vašek hodně věřil a i přes drobnou zdravotní indispozici ke startu nastoupil. Zatáčku vyběhl úplně fantasticky, jak jsem jej již dlouho neviděl. Ve švihu, uvolněně, "žralo to metr" . Poté co získal na soupeře úctyhodný téměř 20 m náskok, při výběhu do rovinky raději zvolnil, poněvadž opět ucítil pnutí, tentokrát v druhé noze. Příčina leží v oslabené muskulatuře svalů v bederní oblasti a my budeme mít přes prázdniny spoustu času na posílení této svalové partie zapracovat. Škoda, Vašek měl trojboj dobře rozjetý a v případě dvoustovky jsem si jist, že by velmi výrazně posunul své osobní maximum, nicméně riziko zranění bylo příliš velké a Václav reagoval správně.Případné zranění by nám prakticky ukončilo letošní sezonu a to by byla velká škoda. V druhé polovině sezony je přece jen ještě o co bojovat...

Blanka Španělová,  se sice na závody hodně těšila, ale bohužel se od rána necítila příliš dobře a žaluděční potíže jí pak znemožnily bojovat o lepší výsledek. Ale  i tak Blanka podala statečný výkon na hranici svých osobních maxim. Na 60 si Blanka PB na setinu přesně vyrovnala, na stovce zůstala 1 setinu za osobákem a na dvoustovce ji na překonaání nejlepšího osobního výlpny chyběly 3 setiny sekundy.

J.V. 28.6.2012

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved