Zdeňkovi superrychlé  sprinty v Olomouci !!!!

Kompletní Vlčí smečka se dnes představila ve sváteční den na závodech. Ta nejmladší "vlčata" startovala dopoledne při  Malé ceně Olomouce, odpoledne je vystřídali jejich starší kamarádi ze skupiny a Majka odcestovala až na samotný východ Slovenska do Košic, kde si úspěšně odbyla svou extraligovou premiéru ve svém novém oddílu AK Dubnice.  V obou městech výsledky ovlivňoval nevyzpytatelný vítr, který někdy vál do zad a někdy proti směru běhu. Přesto padla řada osobních rekordů. Největší pozornost poutala výkonnost Zdeňka STROMŠÍKA, který zahájil sezónu neskutečnými časy, které by byly osobními rekordy, nebýt nepovolené větrné podpory. Ale celkový velmi vydařený technický projev , dává tušit, že by se mohly dít v jeho případě, v následujících dnech, dít opravdu velké věci.....

Poněvadž startovali opravdu všichni a dnes není v mých silách se podrobněji rozepisovat, omezím se tentokrát na stručnější a heslovitější  popis, k některým výkonů se pak vrátím v průběhu týdne.

100 m muži

Na stovce se ve vynikající formě představil Zdeněk STROMŠÍK. Již v rozběhu velmi uvolněným projevem zaběhl s větrnou podporou 2,5 m/s šas 10,50 s, který pak ve finále v nádherném souboji ještě vylepšil na 10,32 s , což by byl Zdeňkův vyrovnaný osobní rekord , nebýt nedovolené větrné podpory, která o 8 desetin sekundy přesáhla povolenou normu. Olomouc viděla jeden z nejrychlejších sprintů české historie, v závodě Zdendovi skvěle sekundoval Dominik Zavacký (10,37 s) a také náš  Honza VÁCHA, který doběhl celkově na 5. místě v čase 10,99 s , čímž se potřetí podíval pod 11 sekundovou hranici !!!!! Skvělý vstup do sezóny a těším se na extraligové starty na Julisce. VIDEO:ZDE

200 m muži

Zdena toho letos v oblasti SV a RV naběhal výrazně více než v minulých letech a proto nebude překvapovat, že se bude objevovat i na dvoustovce. Dnes v závodě opět poznamenaným větrem dokázal velmi uvolněně zaběhnout solidních 21,38 s , přesto, že celou zatáčku běžel proti bočnímu větru, kalibrovaný větroměr udal hodnotu 2,9 m/s...... V závodě se prosadil i David CESAR, který doběhl na druhém místě a i pro něj by čas 22,28 s byl novým osobním rekordem.

100 m ženy

I soutěž žen ovlivňoval vítr. Doplatila na to subtilní Kačka VÁVROVÁ , která s (4 ?)metrovou podporou běžela čas 11,94 s o hodinu později již v protiivětru -0,8 m/s podlehla  čaem 12,08 sHeleně Jiranové, ale porazila Lucku Domskou, která v rozběhu předvedla regulérních 11,91 s ale ve finále Katce podlehla, když dosáhla času 12,13 s. Nejvíce spokojená byla Štěpánka KOLÁŘOVÁ, která si zaběhla již v rozběhu nový osobní rekord  12,34 s ve finále, kde doběhla na 4. místě si pak o 5 setin pohoršila.... VIDEO:ZDE

200 m ženy

Na dvoustovce už trochu unavená Kačka (5 startů, během 3 dnů) podlehla ve velmi dobré formě běhající Heleně Jiranové (24,12 s) a v protivětru 0,3 m/s dosáhla pro ni průměrného času 24,61 s. Na Katce už byla vidět doléhající únava, což se projevilo i na technice jejího běhu v posledních 50 metrech. Naopak opět se radovala na 3. místě doběhnuvší Štěpánka KOLÁŘOVÁ, která si o setinu vylepšila osobní rekord, jenž má nyní hodnotu 25,32 s.

60 m žákyně

Dopoledne se vítr ještě držel v normě a toho využily dokonale naše nejmladší sprinterky. Áda FORNŮSKOVÁ nejdříve v rozběhu zaběhla 8,13 s (protivítr 0,8 m/s) , ve finále pak vylepšila na 8,07 s (+0,9) a jen o setinu zaostala za svým osobním rekordem, což jí vyneslo nádherné 2. místo celkového pořadí. Do 8 členného finále postoupila i obě další "vlčata" lépe se vedlo Terezce SKLENÁŘOVÉ, která si opět časem 8,32 s vylepšila své osobní maximum, když doběhla 5. Na 7. místě finišující Barča JELÍNKOVÁ doběhla o 7 setin za Terezkou.

skok daleký žákyně

Velká radost pro Barču JELÍNKOVOU, která měla krásně vyrovnanou sérii a poprvé ve svém životě překonala 5 metrovou hranici, když při 4. pokusu výkon 506 cm ještě znehodnotil příliš silný vítr, ale v 5. pokusu již bylo vše v pořádku a Barča si zapíše do tabulek výkon rovných 5 metrů !!!! Naopak zklamaná byla Terezka SKLENÁŘOVÁ, která si opět nerozuměa s rozběhem, výkon 464 cm na finále nestačil, byla první nepostupující a výkony kolem 520 cm znehodnocoval až metrový (!!!) nedošlap :(

MAJKA ŠIMLOVIČOVÁ - Košice extraliga  100 m 12,38 s (w 2,0)  5. místo, 200 m 25,83 s (-0,5) 3 místo  4 x 400 m:4:08,59 min 4.místo

Majka si odbyla svou extraligovou premiéru v dresu AK Spartak Dubnica a byla vítanou oporou. Z plného tréninku dokázala zaběhnout letošní nejlepší čas na 100 m, na dvoustovce prohrála jen s Ivetou Putalovou a Barborou Tomkovou. Podle vlastních slov se jí běžel velmi dobře i 3 úsek ve čtvrtkařské štafetě. Také Majka dobře zvládla závodní náročný dvojblok (sobota Břeclav, pondělí Košice, celkem 5 startů), nyní už si trochu odpočine a za 2 týdny při mládežnickém kole v Ostravě už by to mělo poádně lítat,

První závodní víkend z plného tréniku je za náma, všichni jsou zdraví a to je nejdůležitější. ... Nerad bych něco zakřikl, ale zatím mám z toho dobrý pocit :)