Zdendův útok na skvělý čas přerušil 20  m před cílem silný spasmus......

Dva roky po sobě tedy v letech  2011 a 2012 začínal sezonu Zdeněk STROMŠÍK skvělými časy, které znamenaly hned při prvním startu splění požadovaných kvalifikačních limitů na nejvýznamnější mládežnické akce roku. V roce 2011 se 1.5. v Přerově  Zdeněk kvalifikoval časem 10,56 s na juniorské mistrovství světa do Barcelony, o rok později 4,5. v Olomouci mu čas 10,64 s zajistil účast na mistrovství Evropy v italském Rieti... 

Letos by  Zdendu jeho premiérový čas sezony s největší pravděpodobností do Curichu ještě neposunul, ale že by dnes běžel v Olomouci hodně rychle a pravděpodobně by zahájil sezonu nejrychlejším premiérovým časem jeho atletické kariéry o tom nemůže být pochyb. Bohužel nestalo se tak.....

Po hladkém postupu do finále, kdy Zdeněk v rozběhu již po 30 metrech kontroloval první postupující pozici a uvolněně doběhl do cíle za 10,92 s jsme oba toužebně očekávali finále, které se běželo o hodinu později. Spolupracovat začal i v Olomouci tolik nevyzpytatelný vítr, který se těsně před finálem obrátil a oproti rozběhům, tentokrát sprinterů v jejich úsilí napomáhal. Na startu se sešla slušná konkurence. Nechyběl jeden z nejlepších slovenských sprinterů s osobním rekordem 10,59s Roman Turčáni, ve skvělém světle se prezentoval i objev letošní sezóny Vojta Kolarčík z Opavy.

Po ne zcela ideálním startu se Zdeněk na Vojtu po 40 m dotáhl a pak už připomínal dobře namazaný stroj a řítil se do cíle jako japonský expres. Jeho náskok  na soupeře začal metr od metr narůstat a v tu chvíli jsem doufal v mimořádný čas. Bohužel 20 m před cílem jej zastavila silná bolest v hamstringu a bylo po nadějích . Dalších komentářů netřeba, za vše slova, mluví přiložené video: :( Nakonec zvítězil v novém skvělém osobním rekordu Vojta Kolarčík, který proťal cílovou pásku jako první v čase 10,71 s o setinu za ním doběhl Roman Turčáni.

VIDEO z nešťastného závodu

O útok na kvalifikační limit na EYOT se pokoušela i Kateřina VÁVROVÁ. Dnes ještě neúspěšně, ale Kaččin projev se lepší den ode dne a dnes jsem jí neměl prakticky co vyknout. Kačce se v Olomouci neběhá tradičně příliš dobře, ale dnes předvedla v rozběhu technicky velice povedený běh, když lepšímu času než bylo výsledných 12,44 s zabránil jen silný protivítr (-3,0 m/s), který 46 kilo vážící slečnu téměř sfoukl z oválu. Ve finále už to nebylo ono, Kačka po startu dokonce krátce "zakličkovala" mezi dvěmi dráhami a taková minela se na stovce neodpouští. Nakonec z toho bylo výsledných 12,33 s , sice nejlepší Kaččin start do sezony, ale na limit ještě hodně chybí. Další šanci bude mít Kateřina na Olympic Hopes ve Svitavách,kde bude reprezentovat Českou republiku, poté ve středu na superrychlém mondu v Brně pod Palackého vrchem.

Nováčkovskou daň si na extraligovém mítinku vybral Adam Zelinka a čas 11,50 s mu v silné konkurenci na finálové umístění tentokrát nestačil. Na vytoužené finále by musel Adam v rozběhu svůj čas 3 setiny stlačit a tak Adam skončil těsně před branami finále na 9. místě.

J.V 8.5.2014

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved