Suveréní vítězství Zdendy na VC Zlína !!!!

Úspěšně vstoupil nejrychlejší český juniorský sprinter současnosti Zdeněk STROMŠÍK do druhé části letošní sezony.  Na Velké ceně Zlína která se konala za teplého, slunečného sobotního dopoledne se za absolutního bezvětří opět podíval pod hranici 11,00 s a suveréně zvítězil v čase 10,86 s !!! Největším soupeřem mu byl reprezentant AK Kroměříž Milan Pírek, který  v looňském roce běžel byť s větrnou podporou již 10,54 s !!. V letošním roce běžel MIlan zatím "jen" 10,77 s....  Ve Zlíně se však tento, především dálkař specialista (letos již 768 cm !!)  musel sklonit před ještě z plného tréninku běžícím Zdendou.Druhému Pírkovi naměřila časomíra v cíli čs 11,07 s.......

Zdendův výkon 10,86 s z plného tréninku s nulovou větrnou podporou je dobrým příslibem pro příští závody. Na stovce dobře Zdendovi sekundoval Tomáš BOČEK. Tomu se sice ve Zlíně nepodařilo splnit hlavní cíl, se kterým do města obuvi odjížděl a sice pokořit osobní rekord, nicméně zanechal na trati, zejména technicky hezký dojem a čas 11,47 s nebyl v porovnání s ostatními sprintery a sprinterkami vůbec špatný, poněvadž ve Zlíně se dnes příliš rychle neběhalo. Celkově skončil Tom na nepopulárním 4. místě, tak ani nedosáhl na poměrně slušnou finanční odměnu, kterou pořadatelé udělovali.

Ve středu nás čeká kontrolní závod v Olomouci, kde budeme mít již početnější zastoupení, v sobotu pak na nás čeká liga ve Vyškově, kde se nám tradičně daří.