Atletická Velká cena Olomouce a první kolo soutěže družstev dorostenců v Ostravě byly dalšími starty Vlčat 

Nádherné, téměř letní počasí, které panovalo o prodlouženém svátečním víkendu jen umocňovalo radostnou náladu, kterou si "vlčácké" duo - Tom a Vašek odváželi z hanácké a slezské metropole. Nejprve nastoupili oba borci v Olomouci při Velké ceně, na jedné z nejtěžších atletických disciplin - čtvrtce. S nástrahami této obtížné trati se lépe vypořádal Vašek, který proťal cílovou pásku v novém osobním rekordu 54,18 s. Vašek byl strašně namotivovyný což se bohužel promítlo v nesprávném rozložení tempa na trati. Vždyť mezičasy ze dvoustovky - 23,9 s a třístovky 37,9 s by byly jeho novými absolutními rekordy na těchto tratích. Silný protivítr na cílové rovince, pak Vaškovi připomenul, že poslední stovka bude v takovémto případě hodně bolet. A taky že ano. I přes velké úsilí, Vašek zejména v posledních 50 metrech výrazně ztratil a poslední stovku běžel za 16,3 s !!! Rozdíl mezi první a druhou dvoustovkou činí 7 sekund a tak se čtvrtka opravdu běhat nedá. Pokud se  Vašek ukázní a dodrží tempo zejména na první dvoustovce, kterou poběží za max. 25,5 s- 26,0 s jeho výsledný čas budu o sekundu rychlejší. I přes nesprávné rozložení tempa chválím Václava za ohromnou bojovnost a morálku na trati. Nový osobní rekord, který může už brzy znovu vylepšit je mu za toto úsilí zaslouženou odměnou.

Našemu druhému zástupci na této trati se čtvrtka moc nepovedla. Tomáš zkrátka na ni letos ještě nedozrál. Jeho snaha a vůle nestačila na lepší výsledný čas než 57,73 s. Tom neudělal na trati v podstatě nic špatně, do třístovky se držel statečně, tu proťal v mezičase za 40, 5 s, pak to však stejně jako u Vaška začalo hodně bolet. Rozdíl mezi žákovskou tratí 300 m a "dospěláckou" čtvrtkou je enormní. V pátek se o tom přesvědčil i Tomáš. Bylo asi napsáno ve hvězdách, že si Tom musí na nějaký hezký výsledek ještě počkat. A jeho čekání netrvalo dlouho, jen do neděle. Probudili jsme se do krásného nedělního slunečného rána a vyrazili do Vítkovic na ovál, kde se za zhruba měsíc objeví asi největší hvězda současné světové atletiky U. Bolt. Představa, že na stejné dráze už běžel a znovu běžet bude taková superhvězda, poháněla i naše borce dopředu. Nejdříve nastoupil Tomáš v nejsilnější rozběhu stovky. Protože se neběželo finále, makalo se od začátku naplno, bohužel proti větru. Tom časem 12,18 s potvrdil, že hradištských větrných 11,98 nebyla náhoda. V závodě zvítězil Tom Vondráček, který zaběhl 11,35 s , další hradišťák Mára Řezníček doběhl 3. v čase 11,72 s. Tom se dělil o celkové 8. místo. Fazónku měl potvrdit i na dvoustovce. Tom působil ještě lepším dojmem než na poloviční trati, po 20 metrech stahnul handikepy soupeřů a svůj rozběh i přes křeć, která ho postihla na šachovnici na zadní straně stehna, vyhrál v čase 24,32 s, který je samozřejmě jeho novým osobním rekordem, téměř o sekudu lepší rekordu starého z letošní haly !!!  Jeho čas je jen o 1 desetinu horší, než byl výkon Marka Řezníčka, který je ale téměř o rok starší a předčí loňský výkon Honzy Koběluše, který se v současné době potýká se zdravotní indispozicí a my mu i touto cestou přejeme rychlé uzdravení. Pro Tomáše je výsledek jistě novým povzbuzením a jeho v jeho silách překonat už letos 24 s hranici.

Vašek nastoupil v Ostravě v poněkud  netradiční kombinaci běžeckých disciplin 800 m a 200 m. Na půlce jsme měli jediný cíl, napravit ne příliš povedený závod z Hradiště a samozřejmě atakovat osobní rekord. Velice kvalitní startovní pole a skvělé počasí k tomu dávalo ideální příležitost. Závod s kvalitně obsazeným startovním polem, připomínal malé Mistroství republiky, borci jako Hrubý, Grecman.... si jistě brousí zuby na medaile při letošním dorosteneckém šampionátu. Vašek zvládl reparát na výtečnou. I když ani zde se nevyvaroval několika taktických chyb (předbíhání v zatáčce, nasazení téměř sprinterského tempa po proběhnutí prvního kola (??), výsledný čas 2:06,96 je jeho novým osobním rekordem o plných 6,5 sekund lepší jeho loňského výkonu pod širým nebem Plná spokojenost.

Samostatnou kapitolou pak zůstavá jeho start na dvoustovce. Vašek samozřejmě cítil únavu z půlky, ale 4 hodiny přece jen stačily k nasbírání sil natolik, aby mohl na trať nasoupit. V nejsilnějším 1. rozběhu vyfasoval 8 dráhu a ta se mu stala osudnou. Vašek vypálil jako střela, při výběhu ze zatáčky běžel na úrovni s Markem Řezníčkem...., bohužel na 130 metrech došlo ke kolizi s jedním z trenérů, který se  při focení svého borce zapomněl v 8. dráze a Vaška de facto zastavil. Jen tak tak nedošlo ke střetu, Vašek ho musel oběhnout, téměř zastavil a znovu se rozběhl. Čas v cíli, vzhledem k okolnostem neskutečný 24,37 s !!! A to Vašek druhou polovinu trati pronadával - slovník: jadrný. Protože hříšník je zkušeným atletickým trenérem a naší kamarádem, nakonec jsme přešli vše s úsměvem a vzájemnými omluvami. Nešlo o mistroství světa a nikdo se nezranil, už se ale moc těším na Vaškův příští závod na této trati !!!

A nakonec bonbonek na závěr. Zcela neseběhaná štafeta, už letním dnem unavených a vyzávoděných borců ve složení Vlček, Boček, Řezníček, Vondráček, překonala časem 44,69 s 29 let starý dorostenecký oddílový rekord !!!! Některé předávky přitom měly hodně vad na kráse !! Tímto časem by mohlo toto kvarteto atakovat nejvyšší mety při neúprosně se blížícím dorosteneckém šampoionátu !!! Že by borci navázali na loňský fenomenální úspěch kvartata žákovského ???

Nepočetně obsazené družstvo hradištských atletů pak v Ostravě vybojovalo krásné postupové 4 místo, jen 8 bodů za 3. Olomoucí.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               J.V. 11.5. 2009

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved