Zdeněk s Adamem ovládli sprinty ve Zlíně !!!

Pouhé dva dny po návratu ze soustředění v Nymburku se postavila na start většina členů "Vlčí smečky" při VC Zlína. I přes skutečnost, že všichni ještě cítili nakumulovanou únavu v nohách, prezentovali jsme se mnoha hezkými výkony.

V chladném a místy i deštivém počasí, kdy ručička teploměru nepřekročila 15 C hranici si v běhu na 100 m v elasťácích doběhl pro vítězství a finanční prémii Zdeněk STROMŠÍK. Zdeněk neponechal nic náhodě a poté co po výstřelu šel do čela kontroloval svou lídrovskou pozici před dobře připraveným Milanem Pírkem z AK Kroměříž, který zaběhl solidních 10,84. Zdeněk byl v cíli v kvapíkovém tempu o 5 setin dříve. Na 3. pozici doběhl a místo na bedně si vybojoval objev letošní sezóny Adam ZELINKA, který si dokonce časem 11,22 s vylepšil své osobní maximumo 1 setinu sekundy. V příznivějších podmínkách bude jeho čas až o 2 destiny lepší.

Bohužel ani na dvoustovce Adamovi počasí nepřálo a právě při prvním běhu se spustil největší liják toho dne. Ani to ale nemohlo Adama zastavit a prezentoval se opět výborným výkonem 22,39 s (!) a cíl proťal s náskokem 4 desetin sekundy před Davidem Cesarem z Brna. Adam má v posledních startech na dvoustovce úctyhodnoě vyrovnanou bilanci 22,16 - 22,36-22,38-22,39 s a my jen čekáme, kdy se sejdou ideální podmínky. Ve většině případů mu foukalo do protivky, anebo jako dnes běžel v dešti a chladu... Tak snad se leros ještě dočkáme. VIDEO 200 m ZDE

Úspěšný a dlouho očekávaný návrat na atletický ovál po půl roce má za sebou Majuška ŠIMLOVIČOVÁ. V rozběhu 60 působila slovenská žákyně  ještě trošku profesorským dojmem a čekala co dlouho zraněná noha udělá. Čas 8,29 s nemohl Majku uspokojit i když jí přinesl hezké 3. místo v celkovém pořadí. VIDEO 60 m

Na stovce už to ale byl odhodlaný bojovný výkon, když Majka na cílové šachovnici porazila zkušenou Lenku Brázdilovou, pyšnící se osobním rekordem 12,12 s, byť o pouhou 1 setinu sekundy. Rozhodně se za čas 12,85 s v chladném počasí stydět nemusí a vše je na dobré cestě.

Ve stejném běhu doslova z "mrtvých" vstala Simona SEDLÁČKOVÁ. Ta po hezkém projevu a bojovném výkonu zaběhla druhý nejrychlejší čas kariéry 12,96 s a její projev byl nejlepší za poslední 2 roky. Nebude dlouho trvat a Simča se brzy přehoupne přes své osobní maximum !! A to je po vleklé borelióze moc dobrá zpráva.

Majce a Simči patří za jejich návrat velká "speciální" gratulace !! Bravo holky neměly jste to jednoduché, ale dnes jste udělaly velký a důležitý první krok !!

Trošku unavenějším dojmem působila ještě žákyně Štěpánka KOLÁŘOVÁ, která na šedesátce vybojovala sice hezké druhé místo v celkovém pořadí, ale s časem 8,25 s po žalostném startu ještě moc spokojená nebyla. Na stovce pak Štěpánka běžela opět pod 13,00 s přesto byla dnes z našho sprinterského trojlístku časem 12,98 s nejpomalejší. VIDEO 60 m

V pondělí odjíždím s Adamem a Zdendou na tradiční mítink do Domažlic, kde Zdeněk jede obhajovat své loňské vítězství a Adam se pokusí o atak oddílového rekordu na třístovce, holky se představí v dalším startu na KP Olomouckého kraje a sice na žákovských mistrovských distancích 60 a 150 m.