Skvělý výsledek Zdeny a kvalitní osobák Vaška na dvoustovce v Praze

Deset dní před vrcholnou akcí halové sezóny jsme odjeli do pražské Stromovky s cílem alespoň trošku si natrénovat náběh zatáček na ovále, kde se domací šampionát bude konat. Vlezlá zima a trisktní situace s atletickými halami na Moravě si žádá i netradiční řešení a tak jsme den po závodech v Praze ještě zůstali a ve Stromovce lehce potrenovali. I samotný závod jsme chápali jako kvalitní trénink a tak den před závody jsme absolovovali normální treninkový proces a v samotný den závodu se Vašek s Tomášem představili na dvoustovkové trati dokonce hned dvakrát a sice v poměrně dost krátkém intervalu.

Nejdříve se ale všichni 3 borci představili na krátkém sprintu. Ten se povedl jen Zdeňkovi, když dosáhl druhého nejlepšího času halové sezony a zaběhl velice solidních  7,10 s. Zdena stabilizoval svou výkonnost posledních závodech v rozmezí 7,08 - 7,14 a já pevně věřím, že ve vyhecované atmosféře domácího mistrovství předvede svůj letošní nejlepší výsledek. Naopak vůbec se šedesátka nepovedla Vaškovi s Tomem.  Vašek cítil velkou sprinterskou formu a chtěl atakovat svůj osobní rekord (7,44 s), bohužel se dopustil školácké chyby, když ve střehové pozici(!!) chtěl starterovi signalizovat rukou, že není připraven a právě v době kdy ruku zvedal zazněl výstřel ze startovní pistole. 4 metrová ztráta ze startu už nešla dohnat, výsledek v cíli podprůměrných 7,78. Ještě o 3 setiny běžel hůře Tomáš, který nic nesignalizoval :-), ale úplně se míjí s rychlostní formou. Běh nenese žádných vážných technických nedostatků, ale je bez síly, působí příliš uhlazeně, profesorsky....

V běhu na 200 m se Vašek s Tomem představili ve 2 bězích, Zdena pouze v jednom ale ten stál za to. Zdena využil  výhodné 6. dráhy, do zatáček se vešel relativně dobře, i když ani tentokrát se běh neobešel jednoho zavrávorání a při seběhu zatáčky jednoho prohrábnutí do prázdna, což pro něj znamenalo ztrátu rytmu a také několika setin. I tak byl výsledek v cíli fantastický !!! Čas 22,49 s byl znovu  nejen vylepšeným osobním rekordem, ale tento čas jej řadí na 9. pozici dlouhodobých halových dorosteneckých tabulek. Ve stáří 15 let a 2 měsíců a při 3. dvoustovce v životě neskutečný a fantastický výsledek !!!!! Zdena je samozřejmě lídrem dorosteneckých tabulek a tím i favoritem, blížícího se šampionátu na této trati. Tato disciplina by mohla patřit k ozdobám domácích mistráků, vždyť letos hned 3 borci se dostali pod hranici 23,00 sekund. (Stromšík 22,49 s, Desenský 22,67 a Vašek Sedlák 22,83 s).

Vašek se v rámci přípravy na jeho hlavní disciplinu - čtvrtku, rozhodl startovat hned v 2 bězích a sice v běhu 9. a pak ve 20. tudíž  s poměrně krátkým 20 minutovým intrevalem. Vašek v prvém běhu, kdy skvěle vyjel obě zatáčky a jen v závěru lehce vytuh vylepšil svůj absolutní osobí rekord o 16 setin a poprvé se dostal pod hranici 24,00 s. Čas 23,94 s je dobrým příslibem pro letní sezónu. Za 20 minut běžel Vašek znovu a nebýt technické chyby, kdy se na rovince kopl do lýtka své vlastní nohy a málem upadl, mohl si čerstvě upečený osobáček ještě vylepšit. Druhý běh byl ještě uvolněnější, Vašek byl v pohodě, svůj běh vyhrál a i přes chybu na trati  čas v cíli 24,06 s !!! Po nevydařené 60 balsám na mou duši, kvalitní trenink na čtyřstovku se povedl a ještě si odvážíme nový hezký osobák.

Ten si chtěl z Prahy odvézt i Tomáš, ale nakonec předvedl v obou bězích časy 24,74 s a o půl hodiny později 25,17 s. Pozitivní pro  jeho výsledek na čtvrtce je relativně malý rozdíl časů mezi oběma běhy. Tom neměl na trati výraznějších technických potíží, ale stále se hledá a jeho projevu by slušelo trošku více agrese. Tom oba běhy dobíhal na cílové šachovnici s úsměvem. Bůh ví co mu udělalo radost, či mu přišlo k smíchu.... Každopádně má na víc.

J.V. 11. 2. 2010

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved