Dva tituly krajské přebornice a dva osobní rekordy to je dnešní vizitka Veroniky.

Při dnešních krajských přeborech starších žákyň, startovaly dvě členky jablonecké Atletiky s radostí, Veronika Milotová a Barča Bradová.

Na Barče byl vidět výpadek z důvodu nemoci, kterou prodělala. Přesto bojovala seč mohla. Síly jí však nestačily na víc než na výkony 8,60 na šedesátce a 21,36 na stopadesátce. Náladu si zpravila při štafetě 4x150 metrů kde získala stříbro jako čelnak štafety. Barča musí nabrat nemocí ztracenou sílu a jistě předvede i lepší časy.

Nemocím se zatím (a já věřím, že až do Mistrovství republiky) daří vyhýbat Veronice Milotové. Ta dnes předvedla sprinterský koncert. Nejdříve nastoupila na šedesátku. Zde v druhém rozběhu časem 8,29 postoupila suverénně do finále. To se konalo o téměř dvě hodiny později za účasti horké favoritky Barbory Hůlkové s osobním rekordem 8,08. Dále bylo startovní pole vyrovnané Aneta Palaštuková z Mladé Boleslavi, Verča či Magdaléna Menčíková z Jičína, byly všechny na úrovni kolem 8,25.
Nakonec fiinále pro sebe rozhodla Bára Hůlková výbornýcm časem 8,11. V lítém boji o další medaile urvala stříbro Aneta Palaštuková za 8,11. Nový osobák Verči 8,22 stačil nakonec o pouhé dvě setiny na bronz !

Z bronzu jsme však dlouho nesmutnili neboť u vědomí toho jakým způsobem běžela Veronika stopadesátku při halové středě, věřil jsem v její vítězství na této trati. Startovala hned v prvním běhu společně se spolufavoritkou Bárou Hůlkovou. Po startovním výstřelu vlétla Verča na trať s takovým odohodláním, až jsem měl strach jak zvládne zatáčku. Zvládla ji skvěle a do rovinky vybíhala se slušným náskokem. Ten se na rovince ztenčoval a Bára se tlačila do útoku. Verunka však atak odrazila a v novém halovém osobáku 19,85 získala svůj první titul krajské přebornice mezi staršími žákyněmi.

Druhý titul a třetí medaili pak získala jako členka vítězné štafety 4x150 smíšené, ve složení Koucká, Hacuš, Milotová, Schindler. Ta nedala soupeřům sebemenší šanci a ukázala všem kdo je v kraji ve štafetách králem !

Zítra čeká Verču další start - tentokrát na 300 metrů testujeme jak Veronika zvládne případný dvojstart při Mistrovství republiky.