Na své druhé Mistrovství republiky žactva se chystá andílek Verča

Je to skoro rok co jsem se Veronikou Milotovou seznámil při finále krajského přeboru družstev mladších žáků. Zaujala mně svými výkony 60 metrů za 8,34 a 150 metrů za 19,73. Po skončení sezony Verča přestoupila z oddílu Desná, kde dostala velmi dobré atletické základy do naší tréninkové skupiny Martyho andílků. Bohužel se nepodařilo aby s námi odjela na soustředění do Vysokých Tater. Po příjezdu ze slovenských velehor se připojila k přípravě a její tréninková píle byla příkladná.

Upřímně ani jsem netušil co od Verči mohu čekat, když jsme podávali přihlášku na její první Mistrovství republiky žactva. Tehdy na jaře jsme se rozhodli pro start na trati 300 metrů ve specifických podmínkách jablonecké haly na Střelnici jsme věřili ve slušný výsledek. To co nakonec Verča předvedla, však překonalo veškeré moje očekávání. V rozběhu zvítězila ve vylepšeném osobním rekordu 41,96 a rázem z ní byla na finále spolufavoritka. Že její bojovnost nezná mezí a opravdu nerada prohrává, pak Verča předvedla ve finále. Zde si opět vylepšila osobní rekord na 41,49 a vyhrála svůj první individuální titul Mistryně republiky !

Také v Plzni na Olympiádě mládeže letos v Plzni dokázal Veronika svou bojovnost. Z rozběhu v novém osobním rekordu postoupila do finále a tam opět v osobáku 40,72 vybojovala čtvrté místo v asi nejkvalitnější žákovské třístovce za všech dob.

Změna tratí pro mistrovství republiky

Nyní se Verča připravuje na své další Mistrovství republiky žákyň, které se bude konat tento víkend v Praze na Slávii. Během léta jsme se snažili pracovat s Verčou na rychlosti což přineslo již dílčí úspěch ve zlepšení osobního rekordu na 60 na současných 8,08 s. Rozhodli jsme se tedy, že Veronika se pokusí uspět ve dvoustartu na 60 a 150 metrů. V obrovsky nabité konkurenci to nebude mít mladá atletka jednoduché, ale já věřím, že se opět ukáže v tom nejlepším světle. Verča má totiž správnou vlastnost závodnic. S úrovní závodů rostou i její výkony a tak jsem zvědav jak se nám o víkendu povede.

Kromě šedesátky a stopadesátky bude Veronika startovat také jako členka obou jabloneckých štafet LIAZU 4x60 a 4x300, které mají jako vždy ty nejvyšší ambice.

Držme tedy mladé atletce z hor o víkendu palce a věřím, že nám opět ukáže jaká je bojovnice.