Krajský přebor dorostu družstev přinesl další vylepšení osobního rekordu Veroniky Milotové na trati 400 m.

Nutno říci, že celé závody se odehrávaly v poměrně velké zimě kolem 12 stupňů. Také studený vítr rozhodně nepřipomínal ideální atletické počasí. Verča pojala soutěž jako poslední možnost ověřit si své možnosti na čtyřstovce před Mistrovstvím republiky, které za týden budeme hostit v domácím prostředí.
Cílem bylo vyzkoušet si hlavně závodní tempo pro mistrovský závod na příští týden. Veronika vyběhla tentokrát svižněji a na značce 200 metrů byla za cca 26,8 s. Třístovku míjela v čase 42,7. Poslední stovku již tolik netlačila na pilu a nakonec z toho byl velmi pěkný čas 58,03. Tento čas nyní řadí Verču na osmé místo dorosteneckých tabulek. Toto postavení nás pak nutí abychom jako cíl na Mistrovství viděli minimálně finálovou osmičku.
Po velmi pěkné čtvrtce běžela Verča následně ještě 200 metrů. Čas 26,08 byl pak hezkým počinem v posledním ostrém tréninku před Mistrovstvím.

Páťa a Barča také testovaly své možnosti před mistrovstvím

Druhého kola se účastnili také další andílci. Patricie Janů startovala na 100 metrech. Svým tradičním rozvážným začátkem a stupňovaným koncem nakonec dosáhla času 13,38 - pět setin za osobním rekordem. Pokračováním pak byla soutěž v trojskoku. Velká zima a celková účast dohromady čtyř závodnic, poznamenaly samotný závod. Výkon 11,11 m zaostal trošku za očekáváním. Přesto jsem přesvědčen, že Páťa je na Mistrovství republiky připravena dobře a má šanci bojovat o finálovou účast. Konečně, její bronzová medaile z haly zcela jistě zavazuje.

Výkonnost Barči Bradové trošku poznamenaly zdravotní potíže, které během minulého měsíce prodělala. Její výkon na 100 metrů 13,36 byl vzhledem k podmínkám slušný. Celkový výkon Barči na sprintérských tratích nyní ovlivňuje její schopnost udržet rychlost v rychlostní vytrvalosti. Na stovce její výkon vypadá vždy velmi slibně celých prvních 60 metrů. Pak však nastává velký propad a Barča tím přichází o výrazně lepší výsledek.
Budeme na tom muset během přípravy na podzimní část sezony zapracovat.

Čeká nás Mistrovství republiky, Páťa bude obhajovat své vysoké pozice z halového šampionátu. Veronika potom bude chtít prorazit na své nové trati 400 metrů.