Sprinty v rytmu valčíku....

Zatímco Zdeněk STROMŠÍK si letošní premiéru už odbyl v pondělí na Strahově při Akademickém MČR, pro 3 vlčice a Honzu Váchu se tak stane tuto sobotu. Na tradiční vídeňský otevírací mítink do arény Ferry Dusika odcestují mimo Zdeňka i 3 juniorky. Majka ŠIMLOVIČOVÁ, Štěpánka KOLÁŘOVÁ a Kateřina VÁVROVÁ. V hale ve Vítkovicích se postaví na start Honza VÁCHA. Zbytek skupiny včetně Davida CÉSARA a "vlčátek" Terezky SKLENÁŘOVÉ a Adrianky FRORNŮSKOVÉ si na svou letošní premiéru bude muset počkat do úterka.

Zdeněk STROMŠÍK který usiluje o účast na HME v Bělehradě běžel při svém prvním startu z plné přípravy, bezprotředně po soustředění v Jablonci, čas 6,90 s . Čas mu sice stačil na vitězství v závodě mezi akademiky, ale spokojen nebyl. 21 setin za požadovaným limitem, opravňující jej ke startu v Bělehradě, je hodně a Zdeněk bude mít v sobotu možnost k reparátu. Hlavně k tomu bude mít dva pokusy, neboť kromě rozběhu by měl běžet i finále. Ve startovce nechybí jména dvou nejrychlejších Slováků současnosti Jana Volka a Jakuba Matůše a tak se můžeme těšit na zajímavý česko-slovenský souboj.

Všechna 3 děvčata poběží tradiční halovou sprinterskou kombinaci 60 m - 200 m. Na závod se nejvíc těší asi naše "Slovenka" ve skupině Mária ŠIMLOVIČOVÁ, která se na start postavila naposledy v květnu loňského roku a pak jsme  sezónu z důvodu vleklého zranění ukončili a řádně doléčili zraněný nárt. Po  podzimní přípravě, včetně nesmírně kvalitního soustředění v JIžní Africe je Majka stoprocentně připravena navázat na své výborné výsledky z roku 2015, kdy se mimojiné zúčastnila i dorosteneckého MS v Kolumbii.

Neméně dobře zvládli podzimní přípravu i Kateřina VÁVROVÁ a Štěpánka KOLÁŘOVÁ, i když prvně jmenovaná bohužel měla v listopadu tréninkový výpadek, kdy jí nemoc vystavila téměř na 3 týdny  stopku. V Africe však zvládla tréninky překvapivě na výbornou. Sice se  tréninkové manko zcela stáhnout nepodařilo, Kateřina minimálně na sprinterské disciplíny připravena bude.

Účastník loňského evropského dorosteneckého šampionátu v Tbillisi Honza VÁCHA v závěru týdne trénoval v Ostravě a tak si tam v sobotu odbude i letošní premiéru. V rámci víceboje poběží 60 m a také by se měl předstacvit na dálce..

J.V. 13.1.2017

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved