Úspěšné starty andílků v atletické První lize mužů a žen a také v mládežnických soutěžích družstev v krajských přeborech

První liga žen a mužů - druhé kolo Liberec

Projděme si tentokrát sobotní klání družstev po jednotlivých disciplínách ve kterých andílci účinkovali.

100 metrů překážek žen

Na této trati se znovu představily a - obě dorostenky, překážkářky, které letos již mají zkušenosti také s překážkami v ženské výšce. Obě nastoupily v prvním běhu jako favoritky, vždyť Klára minulé kolo vyhrála a Pavlína byla pátá. Tentokrát Kláře nevyšel tak dobře start a do poloviny trati se jí nepodařilo získat rytmus a v polovině trati pak měla dva konflikty s překážkou. A tak jí Pavlína odvedla porážku z prvního kola a celkově se umístila na třetím místě v čase 15,28 s- v novém OR - Blahopřeji ! Pavlínu velmi chválím za to, že se zvládla na překážky připravit i s tím, že musela odběhnout z dálky kde byla ve finále. Boj o body za družstvo však má svá specifika se kterými se Pavlíny skvěle vyrovnala. Klára pak byla celkově pátá až šestá společně Míšou Noskovou z Pardubic ve shodném čase 15,33.

Dálka

V této disciplíně startovala Pavlína Soprová a . Pavlína jsk jsme již uvedl startovala také na překážkách a tak svou soutěž absolvovala pouze do čtvrté serie. Nakonec se výkonem 498 cm umístila na osmém místě a pro družstvo získala potřebné dva body. Marně atakovala hranici pěti metrů, bohužel zatím se nám v dálce nedaří jako v loňském roce. Amča na sektoru již opět působila sebejistě avědoma si své výkonnosti se nenechala znérvoznit ani prvním přešlapem. Mohli jsme však pracovat s rozběhem konzultovat jednotlivé pokusy. To bylo velmi nadějné vzhledem k blížícímu se  Mistrovství republiky. Nakonec pátým pokusem 562 cm a vítězství - Blahopřeji.

Trojskok

Stále si musím zvykat na fakt, že máme ve skupině také trojskokanku Kláru. Klára kromě svých výkonů také trošku znejistila soupeřky svým novým dresem, kdy namísto klasického spodního dílu dresu nastoupila ve slušivé sukénce, která za ní na rozběhu pěkně vlála. Tato módní variace myslím na přítomné pozitivně zapůsobila a byla zajímavou a pro mnohé příjemnou změnou. Posílena zájmem o svou sukénku Klára opět předvedla hezký skok a s velkým nedošlapem nakonec skočila 11,57 m a umístila se na třetím místě.

200 m

Anna-Marie Rappová stejně jako při minulém kole běžela delší sprint z toho důvodu aby se jí běh nekryl s dálkou. Nastupovala posilněna vítězstvím v dálce. Výběh ze zatáčka byl naprosto vynikající a nedá se mu nic vytknout do 130 metrů Amča vedla, pak však se projevila slabší speciální vytrvalost a nakonec doběhla na celkově čtvrtém místě v obrovsky vylepšeném osobním rekordu 25,70 s -- Blahopřeji ! Tento výkon ji řadí na šesté místo aktuálních dorosteneckých tabulek.

Štafeta 4 x 100 m

Štafeta ve složení Pavlína Soprová, Barča Hamáčková, Klára Michalská a Amča Rappová nakonec vylepšila svůj nejlepší letošní výkon a časem 49,31 s se umístila na třetím místě. Na předávkách je ještě několik rezerv a tak si myslím, že tento čas je možno ještě vylepšit v dalším kole.

Soutěž Mužů -  Dominik a jeho 400 m

jako benjamínek družstva mužů má díky svým výkonům svou pozici v družstvu mužů jistou a tak se opět postavil na start své letošní hlavní tratě 400 m. Běžel ve druhém rozběhu a musím říci že běžel velmi hezky. Prvních 100 m metrů bylo dynamických a poměrně brzy nabral potřebnou rychlost. Druhých 100 metrů na protilehlé roince závodníkům trošku zafoukal protivítr a tak se Dominik trošku zbrzdil. Drhou zatáčku a cílovou rovinku pak Domča běžel opět jak je jeho zvykem stupňovaným tempem a nakonecz toho byl čas 51,24. získal celkově desáté místo přinesl družstvu 1 bod. Což je v jeho věku vynikající úspěch - vždyť z celého početného pole závodníků byl Dominik naprosto nejmladším závodníkem - a to je zvláště na této trati jistě znát.

Dominik pak běžel ještě štafetu 4 x 100 m, kde se společně s Pavlem Hýskem, Filipem Spurou a Lukášem Kožíškem umístili na konečném 4 místě.

Krajské přebory mládeže družstev - Turnov Jičín

Zde jen pár poznámek a souhrn výsledků. Andílci nastupovali druhý den po sobě jako opory svých družstev, vždyť na výkonech dorostenek a dorostenců dnes stojí družstva mužů a žen. Stejně na tom byli také ostaní družstva a tak rozhodovala vůle po vítězství. Andílci nastoupili v netradičních disciplínách - Amča koule, Pavlína trosjkok, Klára výška a podobně, přesto byli všichni lídři svých družstev a za svoje výkony zaslouží velké uznání.

Dominik: třetí místo 200 m 23,27 (pět setinek za osobním rekordem !)

Amča: 100 m - vítězství v čase 12,76, páté místo v kouli 10,61

Pavlína: třetí místo 300 m překážek 47,15, vítězství v troskoku 10,04

Klára: druhé místo 300 m překážek 47,09 (OR), vítězství ve výšce 146 (OR) - za zmínku stojí dva OR ve velké únavě

Všem andílkům za podané výkony o tomto víkendu děkuji a nyní již vzhůru do vyvrcholení sezony !