Při přeborech Moravy padaly osobáky ....

V sobotu se v ostravských Vítkovicích, kde se již za týden bude konat mládežnický šampionát představili Vašek Vlček, Tomáš Boček, Tom Daněk a Barča Ohnoutková. Co do umístění si vedla nejlépe Barunka, která si vybojovala na osmistovce titul vícemystryně, ale půlka nebyla bohužel příliš kvalitně obsazená a ani konečný čas pouhopuhou 1 setinu sekundy pod 2:30 ji příliš neuspokojil. Druhé místo se však počítá a hlavně za týden na stejném místě při výrazně silnější konkurenci by to mělo být časově zase o něco lepší.

Naopak soutěže sprinterů  byly obsazeny co se kvality týče velice dobře a až na přerovského Kácela nechyběl v juniorské kategorii nikdo, kdo má na Moravě jméno. Právě na obou sprinterských tratích se představil Vašek Vlček. S dopolední stovkou, která se běžela přímo jako finále ještě moc spokojen nebyl. Čas 11,48 s, navíc s podporou větru mu přinesl jen bramborovou medaili a musel se sklonit nejen před suveréním Tomem Vondráčkem, ale i prostějovským Hrazdilem 11,18 i opavským Šmatlákem 11,20 s. O téměř 7 hodin (!!) později se však Vašek na dvojnásobné trati pořádně vytáhl a konečně se mu po oslabení, způsobené dlouhotrvající virózou povedl závod dle jeho představ. Vašek se na dvoukile poprvé podíval pod hranici 23,00 s a to hodně hluboko. Čas 22,65 s je dobrou předzvěstí pro jeho hlavní trať, na které se představí při domácím juniorském šampionátu a radost z velmi solidního výsledku mu nemohl skazit ani příliš silný vítr 2,3 m/s, který vál sprinterům do zad. Na dvoustovce opět kraloval téměř o dva roky starší Tom Vondráček, který zvítězil za 22,05, druhý opavský Šmatlák zaběhl 22,57 s, na Vaškově štíte však zůstal mimojiné druhý ze stovky Hrazdil, kterému časomíra ukázala čas 22,87 s. Ve stejném běhu se představil i Tomáš Boček, který zaostal  6 setin za osobním rekordem a čas 23,13 sekundy mu vynesl jen 5. místo.

Lépe se Tomášovi dařilo na trati dvojnásobné, kde si za velkého horka a dusna vylepšil znovu osobní rekord. Také čtvrtka byla velice kvalitně obsazena, nakonec zvítězil Tomáš Vystrk  za 50,07 s před Alešem Rovenským 50,13. Tomáš skončil na třetí pozici v novém osobním rekordu, který má nyní hodnotu 51,67 s. Po opatrnější dvoustovce za 24,5 s nakonec Tomášovi zbylo v závěrečné rovince hodně sil, aby odrazil nástup  Daniela Grecmana, Vládi Strmiska či Honzy Vlasáka. Zvláště vítězství na Danem, borcem s lepší hodnotou osobního rekordu a zejména skvělým půlkařem - reprezentantem s časem 1:50,20 min. Tomovi udělalo radost...

Tomáš Daněk, který se pokoušel na trati 2000 m př. o účast na domácím šampionátu si sice o téměř 4 sekundy vylepšil osobní rekord, výsledný čas, ale k důstojné účasti stačit nebude....

Oželeli jsme start Zdendy Stromšíka, který je po zranění hamstringu už 100 % fit a plně se koncentruje na nadcházející víkend :-)

O den později pak bojovala Simona Sedláčková o moravské tituly v Olomouci. A ke svým 14. narozeninám, které dnes slavila si dala krásný dárek v podobě 2 osobních rekordů !!!! Nejdříve si v rozběhu znovu překonaným osobním rekordem vybojovala účast ve finále A. Stejný čas 8,34 s pak zaběhla i ve finále a obsadila hezké 7. místo. Z mladšího ročníku 97 pak byla 3. nejlepší moravskou sprinterkou !!! Výborně si vedla Simča i na trati 300 metrů, kde výrazně a sice o půl sekundy posunula osobní rekord, který má nyní hodnotu 45,40 s. Na třístovce si celkově o jedno místo pohoršila, ale z ročníku 97 byla opět třetí nejlepší Moravankou. Simča pak ještě jako finišmenka donesla štafetový kolík do cíle na nepopulární 4. pozici, ale čas štafety 32,10 s, která běžela ve složení BarčaSlezáková, Míša Kotasová, Kačka Vávrová, a Simča Sedláčková je už hodný zaznamenání a vzhledem ke skutečnosti, že obě starší žákyně jsou prvoročačky a zbylé 2 dokonce žákyně mladší (!!) mohly by holky, pokud začnou brát atletiku opravdu vážně, už brzy pošilhávat po metách hodně, hodně vyšších :-)

Nyní nás čeká poslední týden, pravděpodobně s jedním kontrolním závodním tréninkem v Přerově a pak už vzhůru do bojů na domácím šampionátu !!!!