Simča slavila vítězství v osobáku za 8,29 s, na severu překvapil Boča !!!

Dvěma vítězstvími odstartovala pro nás definitivně podzimní část sezony 2011. Prosluněná víkendová sobota přinesla téměř ideální klimatické podmínky a nic na tom nemění fakt, že zástupci naší skupiny bojovali na místech vzdálených od sebe více jak 300 km.

Nejdříve se na nově zrekonstruovaném zlínském stadionu představila Simona Sedláčková a Tomáš Daněk.Moc hezkého výsledku dosáhla zejména Simča, která využila krásného atletického počasí ke kvalitnímu výsledku na 60 m a dokonce si ze Zlína odvezla celkové vítězství v kategorii žaček. Simča nejdříve v rozběhu, který běžela s vynikající českou dorosteneckou reprezentantkou Martinou Černochovou zaběhla 8,44 s, v žákovském finále, které se běželo až o 3 hodiny později pak suveréně zvítězila v novém kvalitním osobním rekordu 8,29 s !!! Simoně se tímto hezkým časem dokonce podařilo překonat i žákovský rekord mítinku Velké ceny, který měla v držení do včerejšího dne časem 8,37 s již dříve zmíněná Marťa Černochová.

Soupeřů se na kilometrové trati nezalekl ani Tomáš Daněk, i když to měl v kategorii dorostu hodně těžké, protože startovní pole bylo tentokrát opavdu silně obsazeno v čele s nejlepším českým dorosteneckým půlkařem současnosti Martinem Sadilem. Tomáš, který běhá v posledních dnech na treninku ve velké pohodě ve Zlíně nezklamal a zanechal na dráze dobrý dojem. V čase 2:52,05 min doběhl Tomáš uprostřed početného pole závodníků, strhující byl především jeho téměř 200 metrový, závěrečný finiš. Za týden se Tom už představí na půlce a pokud se nic nestane, tak očekávám jeho výrazné posunutí osobního rekordu na této trati....

Jediným mráčkem v prosluněném dopoledni tak zůstala nečekaná neúčast Zdendy Stromšíka, který byl skvěle připraven, bohužel ale  onemocněl pár hodin před startem nějakou letní virózkou. Je to velká škoda, protože Zdena byl v laufu, měl se přestavit na obou sprinterských distancích a ve Zlíně se vedle  skvělých klimatický podmínek  sešla i  kvalitní česká konkurence. Nechyběli Milo, Klvaňa, Švondrk....Ti všichni mohli Zdenu vytáhnout ke kvalitním časům. Nedá se nic dělat, Zdenda s dá  jistě brzy znovu do pohody a znovu zaútočí na své letošní maxima.

Pro palmu vítězství si až na daleký sever přijel Tomáš Boček, který se minulý týden připravoval v Jablonci nad Nisou. Tradiční mezinárodní juniorské závody Mladá Evropa provázelo na jablonecké poměry nezvykle nádherné počasí a Tom toho dokonale využil. Nejenže v první již téměř "poprázdninové" čtvrtce dosáhl druhého nejrychlejšího času své kariéry, ale časem 51,28 s dokonce tak trochu nečekaně zvítězil o 28 setin před Němcem Patzigem. Za Tomášem doběhli i oba velmi dobří domácí závodníci - Kožíšek s Králem. Také Tomáš udivoval v posledních dnech  kvalitími a v porovnání s jarem výrazně vylepšenými  tréninkovými časy a tak pro mne nebude žádným překvapením, když svůj osobní rekord z června tohoto roku,  také on brzy vylepší.

Všem ke kvalitním výsledkům srdečně GRATULUJI !!!!

J.V. 21.8.2011

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved