Vlčata se vytáhla !!!!

Na Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva dosáhly skvělého výsledku nejmladší čenky "Vlčí smečky" Barunka JELIÍNKOVÁ a Adrianka FORNUSKOVÁ !!!!! Obě se představily na obou  sprinterských tratích a obě dokázaly vydolovat nečekanou, ale o to cenější medaili !!! Barča vybojovala stříbro na stopadesátce, Adriana vydřela bronz na šedesátce. Navíc Barči na šedesátce jen těsně utekla medaile a skončila čtvrtá, Áda pak přidala ještě krásné 5. místo v celkovém pořadí na stopadesátce. Poněvadž se jedná o zcela neakcelerované mladé slečny, zdá se, že v příštích 2 letech, kdy děvčata budou spadat do kategorie starších žákyň se o budoucnost sprinterek v naší skupině bát nemusíme.......

60 m

Začínalo se tradičně nejkratším sprintem. Silný protivítr sužoval početné pole mladinkých sprinterek, které pořadatelé rozdělili do 7 rozběhů. Adriana nastoupila ve 4. rozběhu a z něj bezpečně postoupila do finále A z prvého místa časem 8,74 s o několik minut později ji napodobila v poslením 7. rozběhu Barča, které v něm rovněž zvítězila časem o setinu horším něž dosáhla Adriana.

Ve 6 členném finále si to pak holky rozdaly pěkně "face to face" a nakonec úspěšnější byla Adrianka, která doběhla na skvělém 3. místě v čase 8,68 s !!! Barča doběhla v silném protivětru v čase 8,80  s na místě 4. a jako jediný oddíl jsme měli ve finále dvojnásobné zastoupení. Holky před sebe pustily jen Karolínu Petrovou z Olomouce, která běžela 8,35 s (PB 8,25) a Dominiku Milkovou z Brna , které čas 8,60 s garantoval druhou pozici. Naopak na jejich štítě zůstalo více jak 40(!!) závodnic z celé Moravy, často s lepšími osobními rekordy než mají zaběhnuta naše "Vlčata" !!!!

150 m

I na stopadesátce bylo plno a mladé sprinterky byly rozděleny do 6 rozběhů. "Vlčata" nastoupila hned v tom prvním, nejsilnějším a i tady závodnice srážel silný protivítr, který se nedělní den Znojmem proháněl. S přírodním živlem si lépe poradia tentokrát Barča, která doběhla na vynikajícím 2. místě v čase 21,69 s , , Áda doběhla 4. časem 22,04 s. Z dalších atletek se pak před ni posunula jen vítězka druhého běhu Alžběta Krchová z Poruby, a tak se Adriana se posunula na konečné 5. místo, Barča si však své druhé místo již udržela !!! Opět se opakovala situace ze šedesátky, dvojnásobné zastoupení na vrcholném závodu mladšího žactva druhé poloviny sezony, v první šestce je vynkající počin.

Štafeta 4 x 60 m

Na závěr moravského šampionátu pak byly obě "Vlčice" ještě členky sprinterské štafety, která ve složení Polášková - Gabrehelíková -Jelinková - Fornusková si doběhla časem 34,27 s pro bronzovou medaili !!!

Včerejší závod znamenal pro nejmladší členky naší skupiny zatím dosavadní největší úspěch jejich začínající atletické kariéry. Budiž jim velkým povzbuzením  a nadějí, že by v budoucnu mohly jít ve šlépejích starších a úsěšných sparingpartnerek ve skupině !!!