Stříbrné "vlčata" v osobácích !!!!

V hanácké metropoli proběhly Zahajovací závody žactva letošní atletické, halové sezóny. My jsme do závodu vyslali trojici "vlčat" Terezku SKLENÁŘOVOU, Adrianku FORNŮSKOVOU a Barunku JELÍNKOVOU. V extrémně početné konkurenci se dařilo zejména Terezce a Adriance, které si z olomouckého tunelu odvážeji 2 krásná stříbrná místa a také osobní rekordy....

Všechna 3 děvčata zvolila kombinaci 60m a skoku dalekého. Moc snadné to nebylo, poněvadž dálka začínala 20 minut před rozběhy šedesátek a to si vyžádalo trochu organizačního talentu jak si zorganizovat pokusy, nejít například na pokus hned po doběhu 60 m atd. Holky se s tím vypořádaly znamenitě.

V běhu na 60 m se z 18 (!!) rozběhů, kterých se zúčastnilo 70 (!!) závodnic kvalifikovala do 4 členného finále A časem 8,30 s Adrianka FORNŮSKOVÁ, která ve finále svůj čas ještě o 5 setin vylepšila na Halový osobák 8,25 s a skončila na úžasném 2. místě, když do posledních metrů proháněla o 2 hlavy vyší domácí závodnici Lucku Mičůnkovou, která časem 8,06 s je v tuto chvíli na 2. pozici českých žákovských průběžných tabulek. Dnes běžela Lucka 8,19 s a o jejím vítězství se rozhodlo skutečně až v posleních metrech (viz fotografie níže), Naopak Dominika Míková zůstala časem 8,29 na štítě drobné Adriany. Áda se časem 8,25 s zařadila na 8. místo českých průběžných tabulek.

Adriance se vedlo i taktéž silně obsazené dálce. V konkurenci 54 (!!) závodnic, naštěstí rozdělených do 2 skupin dokázala skokem dlouhým vybojovat finále v osobním rekordu 454 cm !!!

V dálkařském sektoru se neskutečně vedlo Terezce SKLENÁŘOVÉ. Žákyně prvoročačka má pro tuto krásnou technickou disciplinu vlohy a její přirozený přeodrazový rytmus, mě vždy potěší. Terezka měla velmi vyrovnanou sérií dlouhých skoků a do posledních pokusů dokonce vedla... Nakonec skončila druhá v osobním rekordu 498 cm !!! Ten skok nebyl odražen z prkna a kdyby Terka předkopla v závěru nohy mohlo by to být v oblasti 520 cm a to už se počítá.  5 metrů se otřásá v základech a pokud načasujeme správně formu, tak by se tak mohlo stát již za týden při žákovském Mistrovství Moravy a Slezska v Ostravě.

Svou dnešní formu potvrdila Terezka i při sprintu. Nejdříve časem 8,47 s postoupila z rozběhu do finále B, ve kterém nakonec skončila na hezkém druhém místě ve vylepšeném osobním rekordu, který má ode dneška hodnotu 8,43 s a Terezka neřekla zdaleka poslední slovo. VELKÁ GRATULACE !!!

Nejméně spokojená se tak vracela z Olomouce po nemoci nastoupivší Barunka JELÍNKOVÁ, která se musela na šedesátce spokojit s časem 8,62 a v dálce zapsala po problémech s rozběhem jen průměrných 428 cm.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY: ZDE

J.V.27.1.2017

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved