Áda trojnásobnou krajskou přebornicí !!!!!

Úspěšně vstoupila do atletické sezóny nejmladší "Vlčata" . Pro Terezku Sklenářovou a Adrianku Fornůskovou to bylo hodně náročné, poněvadž se tak stalo 2 dny po jejich návratu z náročného soustředění v Itálii a únavu z tréninku, ale i ze zdlouhavé  téměř 20 hodinové cesty domů jejich organismus ještě pořádně cítil. O to jsou jejich výkony hodnotnější. Ke startu je přinutil nesmyslně brzký termín uzavření přihlášek na dětskou olympiádu ( do 10.5) a také skutečnost, že dnes vystoupaly teploty na příjemných 20 C , zatímco zítra už se má opět prudce ochladit. Domácí organizátoři tentokrát zvládli závody velmi dobře a mladým adeptům atletiky tak připravili důstojné podmínky.

60 m: 

Doslova skvěle vstoupila do sezony svým prvním startem Adrianka FORNŮSKOVÁ !!!! Po skvěle zvládnutém běhu, když zvítězila s ohromným,  téměř půl sekundovým náskokem před druhou závodnicí v cíli, se po ohlášení výsledků nesmírně radovala a to nejen z vítězství. Časomíra v cíli ukázala parádní čas 7,99 s !!!! Tu spontánní, čistou radost 14 leté slečny jsem si nesmírně užíval a právě kvůli těmto pocitům atletiku dělám. Radost nad skvělým výsledek pak trochu zakabonil údaj z větroměru, který ukázal údaj 3,0 m/s.... Tohle píši nerad, ale tentokrát musím. Při jejím běhu vládlo absolutní bezvětří, stál jsem v 8. dráze dole na hlavní rovince a za léta praxe, vítr o síle 3 m/s opravdu poznám....Nicméně je jen otázkou času, kdy Áda tento výkon ještě vylepší.. Je více než zřejmé a všimli si toho i ostatní trenéři na soustedění v Itálii, že v podobě drobné Adrianky, roste v naší skupině další sprinterský, výrazný talent...

150 m:

Další naší parádní disciplínou byla stopadesátka, kde jsme měli trojí zastoupení. Tady vítr už dokonce foukal silně proti o síle -1,8 m/s. I přes tuto skutečnost dokázala Adrianka zaběhnout parádní vstupní výkon 19,48 s, naši dominanci na hladkém sprintu pak stvrdila druhá v cíli Terezka SKLENÁŘOVÁ, která si dokonce zaběhla nový osobní rekord 20,03 s !!!!  Na celkovém 5. místě se ještě časem 20,64 s umístila Barunka JELÍNKOVÁ, které v posledních metrech už přece jen trochu došlo ... VIDEO: ZDE

dálka:

Co se až tak nepodařilo Barči na stopadesátce, to si vynahradila ve skoku dalekém. V početném startovním poli získala krajský titul v novém osobním rekordu 488 cm. když její skoky bly velmi vyrovnané. Zklamaná byla favoritka závodu Terezka SKLENÁŘOVÁ, která se nemohla trefit do odrazu a její skoky byly poznamenány až půlmetrovými nedošlapy. Nakonec z toho bylo 3. místo za výkon 467 cm. Až se Terezka trefi na prkno bude to jasně za 5 metrů, teď se potřebuje vyskákat. Na její obhajobu musím napsat, že jsme letos vzhledem k nepříznivým klimatickým podmínkám neměli ani jeden dálkařský trénink a to se na jistotě mladých závodnic zcela jistě projevuje.

4 x 60 m

Úspěšné vystoupení podtrhl ještě výsledek štafety, která běžela v tradičním složení Krchňáčková, JELÍNKOVÁ, SKLENÁŘOVÁ, FORNŮSKOVÁ  a o vítězství hradištského kvartetu nemohlo být pochyb. Štafeta po průměrných předávkách zvítězila časem  32,19 s s ohromným náskokem.

VÝSLEDKY: ZDE

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved