Dančí bojoval jak lev, Vašek ukrojil z osobáku 2 desetiny !!!

Tento víkend byl doslova nabitý atletikou. V Olomouci se po oba víkendové dny představil výkvět české žákovské atletiky, v neděli pak bojovala  družstva mužů z Moravy a Slezska v závěrečné baráži o postup do 1. ligy.

Pro Tomáše DAŇKA to byla na takto významné soutěži premiéra a Tomáš se jí zhostil se ctí. Závěrečnou část přípravy nám nabouralo nepříjemné střevní onemocnění, při kterém Tom zhubnul 5 kg a to ho stálo jistě hodně sil. I přes tento handicap se Tomáš nezalekl papírově silných soupeřů a ve svém běhu se pokusil o téměř nemožné a sice postup do finále. Od startovního výstřelu až do 600 m nepustil Tom nikoho před sebe, určoval tempo závodu a teprve v závěrečných 200 m se přede něj přehnala čtveřice soupeřů. Odtáhnout celé pole tak dlouhou dobu a zvláště 2 x na protilehlé rovince, kde foukalo proti, sice nebylo právě nejtaktičtější, na druhé straně Tomáš si mohl diktovat tempo, proti soupeřům, jejichž osobní rekordy byly i o 12 sekun lepší než je jeho. Z tohoto úhlu pohledu pak ztráta 6 sekund za vítězem rozběhu Pabištou, není tak hrozivá. Tomáš dosáhl času 2:18,60 min, což je jeho druhý nejlepší výsledek na této trati. Dle mého soudu, vzhledem k okolnostem - maximum možného. Celkově Tom obsadil ze 24 členného pole 17. pozici. Velmi oceňuji jeho přístup, koncentraci k závodu a zejména bojovnost, což jsou vlastnosti pro jeho další růst rozhodující. Tom pak ještě nastoupil jako člen štafety 4 x 60 m. Tato narychlo sestavaná čtveřice, sice nemohla mít ambice rekordního hradištského kvarteta z loňského roku, ale předvedla výkon na hranici jejich možností. Časem 29,63 s obsadila  ve složení Sládek, Daněk, Gregor a Bolf 11. místo.

Dorostenci pomáhali v neděli mužům v boji o body v závěrečné baráži. Jihomorovská Břeclav po chladném ránu, ukázala přívětivou tvář a nakonec se z toho vyklubalo nádherné babí léto s téměř ideálním atletickým počasím. Na poslední chvíli se mi omluvil Míra, který leží doma s horečkou a tak startoval jen Vašek s Tomem. Oba nastoupili v disciplinách na 100 m a 400 m. Rychlostně se u obou už trošku s formou míjíme a tak jsem neočekával žádný zázračný výsledek. Vaškovi se nakonec nepodařilo pokořit ani hranici 12 sekun, když v rozběhu ve kterém zvítězil suverénní Máslák doběhl do cíle v čase 12,03 s. Malou útěchou mu může být, že o 2 setiny porazil dalšího Hradíšťáka Lukáše Argiriu, který ještě v lońském roce uměl na stovku za 11,42. Tomáš zaběhl 12,30 s , což je jeho nejslabší letošní výsledek na této trati. Zkrátka v neděli se v Břeclavi na osobáky neběhalo a i borci zvučnějších jmen jako Máslák, Hrabinec, Šajbidor či Vondráček zaostali za svými maximi o 3 desetiny i více. Naopak na osobáky jsme měli zálusk zaútočit na čtyřstovce.

Vašek nastoupil ve 3. běhu a po sobotním lobbingu u Zbyňka Chlumeckého nám byla přislíbena 2. dráha, poté co Vašek v Břeclavi statroval už 3 x za sebou v dráze 6. Zbyněk pro to určitě udělal maximum a tak jsme se jen trpce zasmáli, když řídící soutěže rozběhy přeházel a Vašek se opět (!!!) nějakým řízením osudu objevil v dráze 6., což v Břeclavi znamená dráhu poslední, vnější. Takže VV běžel závod znovu na sebe, bez kontroly a tak to také vypadalo. Napálená 200 za 24,3 s, třístovka na hranici osobáku 37,3 a pak dlouhých, předlouhých závěrečných 100 metrů.... Vašek na třístovce vedl s 10 metrovým náskokem a teprve v posledních 15 metrech přišel o vedení. Nakonec uhájil 2. pozici před zle dotírajícim M. Klvaňou a Grecmanem, kterému oplatil porážku z minulého dorosteneckého kola. Čas v cíli nakonec znamenal přece jen osobní rekord. Časem 53,08 s se v tabulkách posunul mj. před Lukáše Halaje, Gunthera, nebo dalšího hradišťáka Máru Řezníčka. Vašek ale slibuje, že ještě neřekl poslední slovo a chce se představit na čtvrtce ještě jednou a pokusit se ještě pár setinek či desetinek ukrojit.

Slíbenou 2. dráhu nakonec vyfasoval Tomáš ve 4. běhu :-) .Tom předvedl trošku profesorskou techniku, s mírně opatrným začátkem a tak na 300 ztrácel 8 desetin za plánovaným mezičasem, který by znamenal útok na osobní rekord. Nakonec Tomáš ve svém běhu zvítězil a časem 54,98 s zaostal jen 2 destiny za svým dosavadním maximem. I když se Tomovi pro tentokrát nepodařilo překonat osobní rekord, potvrdil, že jeho 3 sekundové zlepšení os. rekordu z minula nebyla náhodou a je schopen na této úrovni už běhat na požádání. To může znamenat zajímavé vyhlídky pro příští rok !!

Sezóna se nezadržitelně chýlí ke konci a nás už čekají poslední 3 závody. Tento víkend odcestujeme na mítink do oblíbeného Nymburka a za 2 týdny se rozloučíme s letošní sezonou, dorostenci v semifinále MČR družstev v Třinci a žáci v Olomouci při stejném typu soutěže.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved