Vlčí smečka mezi lvy a tygry....

Na africkém kontinentě trávíme už druhý týden. Všichni členové Vlčí smečky se už řádně aklimatizovali a tak tréninky pod rozpáleným sluncem už nabraly ty správné grády. Oproti minulému týdnu po příletu, kdy z aklimatizačních důvodů byly tréninkové jednotky ještě volnější, tak od pondělí již jedeme tzv. na plný plyn.

V úterý "Vlčáci"  obuli k tréninku rychlosti poprvé tretry a nebylo to vůbec špatné. Zdeněk s Honzou běhali starty společně s českým rekordmanem Honzou Velebou, který ten den oslavoval své třicátiny. Po 9 startech kluci šli ještě 3 krátké rychlostní úseky (40-50-60 m) a musím prozradit, že Zdeněk v tomto čase ještě nikdy tak rychle neběhal. Tak snad bude v nastoupeném trendu i pokračovat a své kvalitní tréninkové ukazatele prodá i v halovém závodním období, které se nezadržitelně blíži. Vždyť ke svému prvnímu halovému startu, by se měl Zdeněk postavit již za měsíc (!!) při Akademickém MČR v Praze na Strahově.

Rychlostní trénink se vydařil i děvčatům. Velkou radost mi udělala zejména Majka Šimlovičová, která běhala nejrychlejší tréninkové časy své kariéry, což je na začátku prosince a v únavě dost překvapivé, ale rozhodně jsem z toho nesmutnil. Co je však ještě důležitější, že zraněný nárt, kvůli , kterému vynechala celou loňskou hlavní sezónu drží i při zátěži v tretrách !!!

O den později čekal na všechny členy skupiny náročný trénink 3 x 250 m s 10 minutovým intervalem a i přes nesnesitelné vedro se jej všech 5 členů skupiny zhostilo na výbornou. Poněvadž stejný typ tréninku chodíme vždy počátkem prosince (Kačka, Majka i Zdeněk jej dokonce absolovovali přesně před rokem tady v Africe) můžu porovnávat. A s radostí mohu konstatovat, že všichni opět překonávali své nejlepší tréninkové ukazatele, Majka se dokonce v průměru tří úseků vylepšila o celé 3(!!) sekundy.  Velkou radost jsem měl z ukazatelů Štěpánky Kolářové, která se pro mne pomalu stává černým koněm příští sezóny a také Kačky Vávrové, která mě velice mile překvapila, poněvadž po 3 týdenním tréninkovém výpadku s 10 denním užíváním  antibiotik, dokázala včera absolovovat velice plnohodnotný trénink s výborným průměrem časů a to pořád zdaleka není v ideální kondici. Zdá se však, že halová sezóna vůbec nemusí být ztracená.

Výborně se vedlo i Zdeňkovi Stromšíkovi, který letos toho v přípravě naběhal opravdu hodně. Sluší a prospívá mu i 5 kilový váhový úbytek a přitom neztratil na síle. Včerejší namáhavý trénink absolovoval poprvé s průměrem pod 30 sekund a to je na sprintera jeho typu více než slušný výsledek. Skvěle se popral s náročným tréninkem i Honza Vácha, který si trochu stěžoval na bolest okostic, ale kdo by v této etapě přípravy neměl nějaké to bolístko, že ?? :)

Pokud by vás zajímaly konkrétní časy, tak můžu dát k dispozici i s průměry všech tří úseků. Zdeněk Stromšík 29,6 (29,3-29,8-29,9), Honza Vácha 30,5 (31,2-30,3-30,2) Štěpánka Kolářová 34,1 (33,2-34,1-35,1) Kačka Vávrová 34,4 (33,6-34,0-35,6) Majka Šimlovičová 34,4 (34,1-34,1-35,1)...

Po tak náročném tréninku si zasloužili svěřenci nějakou tu odměnu a tak jsme se hned po obědě vydali do 140 km vzdálené lví a tygří farmy Boskoppie, kde jsme se všichni mohli pomazlikovat s malými cca 3 měsíčními lvíčaty, tygříky a levhartíky. K  jejich mámám a tátům jsme už do výběhů odvahu vstoupit neměli a spokojili jsme se s bezpečnou vzdáleností. Otevřené tlamy s ostrými desáky přece jen v nás vzbuzovali dostatečný respekt :)

J.V. 8.12.2016

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved