Končí jedna dekáda - Vlčí smečka táhne na sever !!!!

Věkem starší si možná vzpomenou na známou skladbu skvělé české rockové skupiny Precedens.. Dovolím si citovat alespoň část textu, které mnohým napoví. 

Únavnej vztek a dlouhej běh 
Sliny, co vpíjí vlhkej mech 
Oči a hvězdy jedno jsou 
To vlci táhnou noční tmou 
Když matky skončily svůj křik 
Za jeden špatnej okamžik 
A děti ztichly pojednou 
To vlci táhnou noční tmou 
Když vlci táhnou noční tmou 
Oči a hvězdy jedno jsou 
Psi zdálky cítí jejich dech 
To vlci táhnou noční tmou... 

Základ skupiny Vlčí smečky jsem položil v roce 2007, kdy jsem z tolik milovaného atletického prostředí vypadl na dlouhých 16 let.  Život v emigraci s návratem v roce 1995, nová doba s novými podmínkami, bez všudypřítomnému dohledu tupé bolševické moci, dávaly všem šanci využít nových možností k zabezpečení životů nejen svých, ale i svých rodin. Já se v podstatě celou tu dobu, strávenou bez atletiky pokoušel o totéž.

Komu se královna sportu, ale zadře silně  pod kůži, jako se stalo i v mém případě, kdy mě prvními atletickými krůčky provázeli trenéři nově vzniklých sportovních tříd, nedokáže se od ní odprostit a po letech se mu začne po ní stýskat.  Ti, kteří nám tehdy  předávali ono atletické poselství (jak trenéři či funkcionáři dnes již dávno zesnulí Franta Hájek, pan profesor Hašek, Judr.Ryneš, tak i dodnes aktivní Květoš Tichavský nebo Luboš Tomeček) "zaseli" od roku 1975, kdy vznikly první sportovní atletické třídy v Uherském Hradišti, víc než dobře, poněvadž jejich žáci či svěřenci u atletiky zůstali, nebo se k ní po letech opět vraceli. Později se z nich stali také otcové -  trenéři, kteří dokázali ukázat krásy atletiky i svým vlastním dětem. Mnozí trenéři z nich pak dokázali přivést své svěřence nejen  do reprezentačních mládežnických výběrů , ale ti vůbec nejúspěšnější jako Aleš Maňásek (Iveta a Martin Mazáčovi), nebo Milan Bělošek (Lucka Koudelová) dokázali přivést  své svěřence až do  reprezentace seniorské !!!!

Tak i já jsem jednoho dne najednou a naprosto nečekaně pocítil potřebu splatit hradištské atletice onen dluh a působil v ní celou jednu dekádu. Po prvních rozpačitých krůčcích se skupina stabilizovala, zformovala , věděla co chce a s Boží pomocí se dostavily i první výsledky Po 10 letech působnosti se členům naší skupiny pod mým vedením podařilo získat na MČR i MSR všech kategorií celkem 60 medailí, z toho 23 mistrovských titulů, včetně té nejcenější, kterou získal na MČR dospělých v Táboře v běhu na 100 m Zdeněk Stromšík.  Celkem jsme 4 x překonali národní rekordy z nichž 3 mají dodnes platnost a někdy chybělo k českému rekordu opravdu jen malinko  jako v případě Kačky Vávrové, která na žákovské šedesátce zaostala za národním rekordem Kačky Čechové o 2 setiny sekundy a to ještě subtilní dívenka běžela v protivětru -1.1 m/s !!!! V loňském roce pak byla členkou juniorské reprezentační štafety, která český rekord překonala po předlouhých 11 letech.....

Zdeněk STROMŠÍK se zúčastnil historicky první Světové olympiády mládeže v dalekém Singapuru, v roce 2012 byl účastníkem juniorského MS v Barceloně, v italském Rietti  o rok později na juniorském ME dosáhl nejlepšího českého výkonu historie na hladké stovce,když skončil ve finále na 4. místě, přičemž medaile mu unikla doslova o fous na cílové šachovnici. Té nádherné medaile se ale přece jen dočkal !!! A sice  o 2 roky  později  na  ME do 22 let, jako člen štafety do 22 let, která v Tallinu vybojovala fantastické stříbro. Zdeněk také  reprezentoval Českou republiku i na halovém ME v Praze a také startoval na ME družstev v roce 2013 v Dublinu a 2015 v Heraklionu.....

Kateřina VÁVROVÁ v roce 2013 přivezla fantastický bronz  ze stovky z holanského Utrrchtu , kde se konal Evropský mládežnický festival (EYOF), Na témže místě získala další fantastické 4. místo v běhu na 200 m. Pak jí nominace na vrcholné mládežnické akce doslova proklouzávaly mezi prsty, ale vloni se opět dočkala a byla nominována na prestižní juniorské MS do polské Bydhoště. Chybělo málo a při štafetě 4 x 100 m se zrodil malý zázrak.... Letos by měl přijít její mládežnický vrchol a tím  je ME v italském Grossetu. Nakročeno má po halové sezóně víc než dobře.....

Majka ŠIMLOVIČOVÁ k nám přišla ze Slovenska a hned v roce 2015 se jí otevřeli brány do dalekého kolumbijského Cali, kde se konalo MS dorostu.

A v loňském roce se v gruzinském Tbillisi konalo první dorostenecké ME a Jan VÁCHA postoupil  se štafetou až do finále, kde kluci skončili 6., v individuálním závodě v běhu na 100 m to Honza dotáhnul ařž do semifinále...

Reprezentační dres při mezistátních mládežnických utkáních, oblékli i vícekrát a vždy úspěšně reprezentovali Zdeněk STROMŠÍK, Kačka VÁVROVÁ, Majka ŠIMLOVIČOVÁ, Jan VÁCHA, Štěpánka KOLÁŘOVÁ i Vašek VLČEK. 


Celkem 3 x se nejlepším sportovcem města Uherského Hradiště stal Zdeněk STROMŠÍK !!!! Kačka VÁVROVÁ a Štěpánka KOLÁŘOVÁ byli vyhlášeni nejlepšími sportovci města v kategorii  do 15 let a Václav VLČEK, Tomáš BOČEK a Tom DANĚK zvítězili společně s Honzou Moštkem v kategorii nejlepších kolektivů. Moje maličkost byla 2 x vyhlášena v téže anketě nejlepším trenérem.

Mezi nejepšími sportovci okresu byli  pravidelně nominováni Zdeněk s Kateřinou a naše tréninková skupina Vlčí smečka byla dokonce vyhlášena  2 x  nejlepším kolektivem okresu (2014, 2016) !!!

Jméno Zdeňka STROMŠÍKA se pravidelně každým rokem objevuje mezi nejlepší desítkou  sportovců Zlínského kraje.

Vašek VLČEK si vyzkoušel jaké je studovat  a trénovat ve Spojených státech amerických, když odletěl na rok až na do dalekého Idaho.

Štěpánka, Kačka a Majka postoupily se svým školním ústavem až do dalekého činského Wuhanu kde se konalo MS středních škol. Kačka dokonce zvítězila v běhu na 100 m, to samé se podařilo Majce na dvoustovce a Štěpánka byla členkou vítězné štafety, kterou tvořily samozřejmě i dvě dříve jmenované Vlčice.


V oddílových tabulkách jsou členové Vlčí smečky k dnešnímu dni držiteli 50 (!!) oddílových rekordů, přičemž v kategorii dospělých mezi muži kralují naši zástupci od 60 až po 600. Stromšík (60,100,150, 200) Vlček (300,500,600) Zelinka (400).... V dlouhodbých tabulkách mnohdy nezůstal kámen na kameni.......

A o to tu asi jde.......Bylo toho asi příliš mnoho a v Česku se neodpouští ani dílčí úspěch, na malém městě pak dvojnásobně.Dál už bych byl jen tlustým kaprem v malém, možná i trochu bahnitém rybníku. Tak to cítim. Vůči mateřskému klubu jsem svůj dluh splnil, je třeba se postavit výzvám novým.

Tak tedy...... Po zralé úvaze  téměř kompletní VLČÍ SMEČKA bude od 1. dubna oblékat jiný oddílovýdres. Panorama malebných  vinohradů vystřídá industriální krása vysokých tavících pecí. Do nejsilnějšího moravského a extraligového klubu SSK VÍTKOVICE, který disponuje nejkrásnějším stadionem a atletickou halou v celé České republice a za výrazněji příznivějšími podmínkami odcházejí ZDENĚK STROMŠÍK, JAN VÁCHA, ŠTĚPÁNKA KOLÁŘOVÁ !!!  KATEŘINA VÁVROVÁ bude od příštího roku oblékat  vítkovický dres také,  v tomto roce ale ještě potáhne celek AK OLYMP Brno k vysněné medaili na Evropském juniorském šampionátu družstev !!!! Slib, který jsem dal obětavému vedoucímu družstva Josefovi Sečkářovi, i přes nově vzniklou situací splním. Slova a slib se mají držet....

Také u Slovenky MAJKY ŠIMLOVIČOVÉ nastane změna. Doma už nebude členkou atletického klubu v Novém Meste nad Váhom, ale od letošního roku už bude oblékat dres prestižního slovenského klubu AK Dubnica nd Váhom. I ona se ale od podzimu již bude připravovat v nových podmínkách nejsilnějšího moravského klubu.

Tak snad těch příštích 10 let, kterých mi snad bude dopřáno , bude stát za to.. V nových nadstandartních a profesionálnějších podmínkách by se to mohlo povést. Nastává nová etapa, pro ty, kteří se chtějí alespoň pokusit dostat se na absolutní vrchol. Přijmout onu  VÝZVU, která je příliš lákavá. A i kdyby se to nemělo povést, tak slovy McMurhyho, skvěle ztvárněným ve filmu "Přelet nad kukaččím hnízdem" Jackem Nicholsonem pravím. " NO CO ASPOŇ JSEM TO ZKUSIL"...... VIDEO z legendární scény Formanova filmu ZDE    :)

J.V 7.4.2017

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved