Slunce, moře a dřina ......

Stejně jako v posledních 4 letech odcestovala téměř kompletní „Vlčí smečka“ do Španělska na pobřeží Cote de Azur, aby se v příznivějších klimatických podmínkách připravila na nejdůležitější část atletické sezóny roku 2016. Příprava na Pyrenejském poloostrově probíhá celkem na 3 stadionech. V Calelle, kde je česká reprezentační výprava ubytovaná v nedalekém středisku Mataró, ale i v Lloret de Mar, kde je pro běžce výrazně příznivější povrch než v prvně jmenovaných střediscích.

A právě v Lloret de Mar absolovovali sprinteři a sprinterky Vlčí smečky dosud nejkvalitnější trénink a trenér byl poprvé opravdu spokojen. Oproti minulým letům se ve skupině zase více běhá a to se týká také jednoho ze 2 nejrychlejších českých sprinterů současnosti Zdeňka STROMŠÍKA. Ten si troufl dokonce  na náročný trénink speciální vytrvalosti 3 x 300 m s 8 minutovým intervalem a s průměrem časů pod 38 sekund byl spokojen Zdeněk i trenér…..

Náročný trénink 200-300-200-300 m zvládla s bravurou i Kateřina VÁVROVÁ, která běhala časy  na třístovce v průměru o 2,5 sekundy rychleji než přesně před rokem (letos průměr 42,5 s) a to začala přepálenou první dvoustovkou za 25,5 s . Ještě víc je potěšitelnější, že ke zotavení nepotřebovala Kačka delší interval něž je 6-8 minut. Zdá se, že jarní čtvrtkařská příprava v kopcích nese první ovoce. Tak teď jen zůstat zdravá….

Velmi dobrý dojem dělají i Majka ŠIMLOVIČOVÁ, slovenská sprinterská neděje, která má políčeno na ME do 17 let v gruzínské Tbillisi. Odborné vyšetření nártu u Mudr. Pinka v Třebíči a jeho žáka Mudr. Skládala v Uherském Hradišti  v tuto chvíi vyloučilo stres zlomeninu a Majce jakoby v tu chvíli narostla křídla a i když běháme raději na tvrdém mondu jen v teniskách časy na stopadesátce pod 20,0 s kratinkým intervalem jsou pravidlem.

S velkým zaujetím trénují i Honza VÁCHA a David CÉSAR. Při náročném tréninku prokázal více zkušeností zkušený David, který začal volněji a každý další úsek zrychloval. To Honza odpálil první třístovku v teniskách desetinu za osobním rekordem, o mnoho pomalejší nebyla po 8 minutách ani ta druhá, zato ta třetí už pořádně bolela. Morálku má ale drak z Havířova příkladnou, poslední úsek nezabalil, i když závěrečná nekonečně dlouhá stovková rovinka se musela zdát pro něj nekonečná…. :D

Štěpánka KOLÁŘOVÁ odcestovala do Španělska s namoženým úponem tak zatím pracuje ještě v nižších intenzitách. Trénink 4 pětistovek s 4 minutovým intervalem však zvládla s  noblesou a v nejlepších tréninkových časech, co kdy předvedla….

Dnes je sobota a zítra čeká celou skupinu zasloužené volno. Někdo využije volný čas odpočinkem na hotelu, nebo na písečné pláži. Zdeněk STROMŠÍK s trenérem se vydají do nedaleké Barcelony na utkání španělské ligy, kdy domácí Barca nastoupí na stadionu Nueo Camp před 80 000 návštěvou proti Valencii. O tom, že to bude pro oba velký zážitek, asi nemusí být pochyb…..

J.V. 16.4.2016 - Calella

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved