Vlčí smečka přistála po drobných peripetích v Johannesburgu !!!!

V úterý, minutu po půlnoci a o 17 hodin později než zněl původní plán, přistáli členové Vlčí smečky na ranveji letiště v Johansburgu..... Zpoždění zapříčinila technická závada na letadle, kterou se nepodařilo odstranit a tak všech 7 členů výpravy muselo neplánovaně přenocovat v hlavním městě Velké Británie..... Pořád ale lepší, když se technická závada odstraňuje na zemi, než když vás zastihne ve výšce 10 km nad zemským povrchem.

Na dlouhý track jsme se vydali z potemnělého nádraží ve Starém Městě u Uherského Hradiště v neděli o půl 7. ráno. Cesta moderním Leo expresem rychle ubýhala a za 3 hodiny jsme stáli s 20 kilovými kufry na péroně hlavního nádraží v Praze. Přesun na pražskou Ruzyň byl formalitou a po rychlém odbavení jsme ve 2 odpoledne hodiny opustili Českou republiku a nabrali směr Londýn. Po 2 hodinovém klidném letu jsme přistálu na terminálu číslo 3 letiště Heatrow.

Přesun z termínalu číslo 3 na terminál 5 proběhl bez problému a my se těšili na rychlé odbavení. Na poslední odbavovací přepážce jsme však zažili malý šok, když jsme nebyli vpuštěni dál s oddůvodněním, že náš let je v tuto chvíli zrušen a nikdo neví, kdy bude nahrazen. Nakonec jsme byli instruováni k přepážce, kde nám pracovnice British airways podala vysvětlení, že závadu na stroji se nepodařilo odstranit a my budeme muset v Londýně přenocovat. Protože jsme měli jen příruční zavazadla a veškeré oblečení a hygienické potřeby jsme měli v kufrech obdrželi jsme balíček s mýdlem, zubní pastou, deodorantem a noční košilkou a byli jsme odvozeni do 15 minut vzdáleného 5 hvezdičkového hotelu Holidy Inn, kde jsme měli zajištěnou večeři se snídaní. Hotel byl víc než solidní a tak se naše rozpaky brzy vytratily, poněvadž nakonec" ztráta se ukázala ziskem".

Osprchování, navonění, ale sice  v pohodlném a hodně neformálním sportovním oblečení, ve kterém jsme cestovali jsme museli v luxusní restauraci trochu nepatřičně, ale okolí si nás velkoryse a s porozuměním nijak nevšímalo. Po dobré večeři, všichni znavení 12 hodinovým cestováním rychle usnuli, jen trenér s manželkou a Zdeňkem šli ochutnat ještě 1 guinesse do hotelového pubu, ale i oni se odebrali rychle "na kutě".

Ráno po snídani jsme vyrazili na shuttle bus. Počasí typicky londýnské. Vtíravý chlad, holky na zastávce jen v mikinách se musely zahalit do deky, takže chvílemi vypadaly jak miigrantky z Eritreje až jsem měl strach aby mě jedny z nejrychlejších mládežnicých sprinterek České a Slovenské republiky neodvezli nějkam na policejní stanici k idnetiifikaci... :)

Po doražení na terminál číslo 5 se brzy dostavila úleva, poněvadž na první pozici informační tabule zářil náš včerejší zrušený  let, který byl přesunut na 11 hodinu. Po novém vybavení letenek a v postatě příjemném čekání v moderní odbavovací hale, jsme se krátce před 11 hodinou mohli nalodit do útrob luxuního airbusu 380, abychom po 12 hodinovém a klidném letu přes celou Evropou a napříč africkým kontinentem přistáli na samotném jihu černého kontinentu. Pak už následovala jen hororová 2 hodinová jízda rozhrkaným mikrobusem , jehož řidič každých 20 minut vystoupil do hluboké noci a kontroloval důkladně všechny pneumatiky. Řitíci se 140 km rychlostí starým vrakem nás všechny sice stálo výrazně více nervů, než drobné turbulence přímo nad rovníkem, ale po necelých 2 hodinách jsme i my šťastně dosáhli cíle, který bude na příští 4 týdny naším novým domovem

A příště už něco o našem pobytu tady v "Potschi" jak se unuverzitnímu městu důvěrně říká.

J.V. 30.11.2016

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved