Vlčí smečka v Polabí !!!

V těchto dnech se připravuje naše tréninková skupina ve Sportovním centru Nymburk. Za posledních 10 let je to naše tradiční tréninková destinace a my jsme za uplynulou dekádu tu byli téměř 50 x a pomalu se tady stáváme invertářem :) 

V Polabí se v těchto dnech pobývá Zdeněk STROMŠÍK, který tady byl už od neděle 25. března, kde se až do pátku soustředil se seniorskou reprezentační štafetou, jejímž letošní vrcholem bude ME družstev ve francouzském Lille. Nyní si pobyt o dalších 6 dní prodloužil, když se přidal  ke Katce VÁVROVÉ, Honzovi VÁCHOVI, Štěpánce KOLÁŘOVÉ a Majce ŠIMLOVIČOVÉ. První tři jmenovaní byli  pozvání vedoucím sekce sprintu k reprezentčnímu kempu. Přímo tady se k nám přidal ještě talentovaný sprinter z Hodoníná Štěpán Voborník.  Navíc od čtvrtka do neděle zde pobývali i Andílci Martina Michalského, takže Atletika s radostí byla zase jednou společně na jednom místě a tento osvědčený model zopakujeme i za týden, kdy do italského letoviska k závěrečnému soustředění odjíždí téměř kompletní sestava našeho sdružení.

Počasí nám zejména v prvních dnech nesmírně přálo, teploty šplhaly k 24 C, nyní se trochu ochladilo, ale Polabí byvá přívětivé a po chladných ránech bývá  v časech tréninků už příjemně i na stadionu. A to jediné deštivé dopoledne nám poskytl azyl hezky zrenovovaný atletický tunel.

Příprava zatím probíhá podle plánu a tradičně optimistický trenér raději nebude nic komentovat, aby něco nezakřikl. Snad jen, že všichni vypdají opravdu dobře a srovnatelné tréninky tempové vytrvalosti běhají v lepších časech než vloni. Základ teda máme položen dobře.....Zatím jsme tretry ještě neobuly, to si necháme až na příští týden, kdy také už se v "týdenní nabídce" objeví i tréninky tolik oblíbené speciální vytrvalosti a posléze i rychlostní vytrvalosti.

Zatím je to pořád především o tempech, Štěpánka s Majkou zvládli dnes 8 dvoustovek s dvouminutovým intervalem na jedničku, neméně dobře  se vedlo Honzovi a Zdeňkovi, kteří měli 9 dvoustovek rozložených do 3 sérií. A jen Kačka VÁVROVÁ se pohybovala v pásmu jakési "falešné specky" . Pět dvoustovek s 5 minutovým intervalem a pořád ještě v teniskách, zvládla technicky velmi dobře a trenér byl s časy 28,8-28,5-27,5-27,9-28,5 a hlavně s jejím projevem velmi spokojen. 

Na optimistické úvahy je ale ještě opravdu příiš brzo a teprve duben bude tím rozhodujícím měsícem pro výsledky letní sezóny. Pokud se nám příprava i příštích týdnech  povede a hlavně zůstaneme zdraví o kvalitní výsledky nebudu mít obavu.... :)

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved