Soustředění v Lloret de Mar se vydařilo...

 Po necelých 2 týdnech se z atletického soustředění ve španělském letovisku Lloret de Mar vrátila "Vlčí smečka" z Uherského Hradiště.  Po prvních 2 dnech, kdy nás i přes sluníčk sužoval poměrně chladný severní vítr, se počasí umoudřilo a my se museli potýkat již jen, zejména v dopoledních hodinách hodně přecpaným stadiónem, kde se společně s českou reprezentací připravovaly i početné výpravy z Polska,Dánska, Belgie, Francie.... a tak najít k tréninku na 8 dráhovém oválu alespoň jednu jedinou dráhu volnou, se zdálo být téměř nadlidským úsilím. Naštěstí žádné z neukázněných dětí Zdeňkovi, Kačce a ostatním do dráhy nevběhlo, což by zejména v případě Zdeňka mohlo mít fatální následky....

Zdeněk Stromšík totiž běhá opravdu hodně rychle a trenérovi stopky se zastavovaly i přes skutečnost, že povětšinou jsme byli na hlavní rovince nuceni běhat proti větru, na až těžko uvěřitelných hodnotách. Tak snad to není příliš brzy...... Také jeho silové parametry výrazně poskočily, když například v přemístění, při kterém chodíme stále ještě 6 opakování se dostal až na hodnotu 6 x 110 kg, přičemž jeho dosavadní maximum bylo 3 opakování s váhou o 10 kg nižší !!! Tak snad se tento výrazný silový přírůstek, podaří u něj přetavit i na dráze.

To samé se dá říci i o Kateřině Vávrové. Ta v porovnání s minulým rokem, přistoupila k tréninku jako opravdový profesionál a pokud se nestane nic mimořádného, nemůže se to při závodech, které jsou před námi, neprojevit. Dokonce i v poslední tréninkový den, v nakumulované únavě, dokázala Kačka v silném protivětru zaběhnout dva úseky rychlostní vytrvalosti 2 x 150 m s 10 minutovým intervalem v časech 18,0 - 18,4 s a o něčem takovém se nám v loňském roce ani nesnilo.

Soustředění se povedlo i Majce Šimlovičové, která se při kratších rychlostních úsecích dokázala lecdy vyrovnat i rychlonohé Kačce. Majka snad poprvé při soustředění dokázala odtrénovat vše bez zdravotních problémů úplně všechno a i v jejím případě, vzhlížím do atletického sezóny hodně optimisticky. Už se moc těším na její první starty. Nejdříve na ni ještě ale čeká krátké reprezentační soustředění štafety v Banské Bystrici.....

Zdravotní problémy se bohužel nevyhnuly úplně Štěpánce Kolářové, kterou opět pobolívaly vazy v obasti kotníku. Štěpánka ale není žádný bolestínek a s drobným omezením, odtrénovala 90 % plánovaných objemů. Zejména delší úseky jí nečinily téměř žádné potíže a i ona mne dosaženými časy nepřestala překvapovat. Návrat k důkladnému a opětovnému lékařskému vyšetření, zahrnující magnetickou rezonanci, bude však naším prvním krokem po návratu do vlasti.

A nakonec Václav Vlček, který již v srpnu odejde na univerzitu do amerického Idaho. V prvních dnech byl na Vaškovi ještě znát tréninkový výpadek posledních měsíců a také ho sužovala nepříjemná viróza, těsně před odletem, v druhé polovině soustředění se však Vašek již chytl a při závěrečných pětistovkách se již dostával na dohled svým nejlpším tréninkový časům....Ještě důležitější je, že ař na zmiňovanou virózu,  je zcela bez zdravotních potíží.

Nyní na nás čeká mírnější týden a začneme dolaďovat. Pokud nám bude počasí přát, někteří by se již mohli dokonce tento týden postavit k prvnímu kontrolnímu startu, v rámci atletické středy v doplňkových disciplinách, kde bychom rádi otestovali naši formu s největší pravděpodobností na třístovce.

Opravdové starty v mistrovských disciplínách, kdy zejména Majka s Kačkou a samozřejmě Zdeněk budou usilovat o účast na vrcholných mládežnických akcích letošního roku, pak absolovujeme teprve v první polovině května.

J.V. 19.4.015

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved