Pod Javorovým vrchem o mláežnické tituly.....

Městský stadion v Třinci bude o následujícím víkendu hostit nejleší české mládežnické atletky a atlety a o tituly přeborníků České republiky tu bude po 2 dny bojovat v katagorii dorostu a juniorů více jak 500 dorostenců a juniorů ze všech krajů naší vlasti. Z minulých ročíků jsme se nikdy nevraceli s prázdnou a členové naš skupiny,vždy dokázali z tzv. "gigantu" vydolovat nějakou tu medaili. Pevně věřím, že letos tomu nebude jinak.

Výše zmíněné platí zejména pro dorostenku - prvoročačku Kateřinu VÁVROVOU.  Kačka, která v loňské roce, ještě jako žákyně získala v individuálních disciplínách 3 mistrovské tituly a jedno stříbro (hala 60 m 1., 150 m 2, venku zlaté double 60 a 150 m) bude patřit k horkým medailovým favoritkám.

V běh na 100 m se sejde kompletní česká dorostenecká špička. Na startu bude chybět jen druhá v průběžném pořadí Zdeňka Seidlová z Vysokého Mýta, která letos již běžela 12,05 s. Naopak letošní tabulkový lídr Veronika Paličková z Hodonína na startu chybět nebude. Ta letos běžela nejlépe 11,90 s , Kačce se podařilo před 2 týdny na ZT v Ostravě běžet dokonce o 1 setinu lépe, ale krátký větrný poryv její výkon znehodnotil.K medailovým kandidátkám budou rozhodně patřit Petra Šafaříková z Jablonce 12,17 s Lucka Zlatníková z Olomouce 12,19 s a překvapit může určitě i Emilka Gerulová z Vítkovic a samozřejmě i někdo další....

Na dvojnásobné trati, která se poběží v neděli je také konkurence jako řemen, vždyť na startu nebudou chybět obě atletky, které si na této distanci vybojovali účast na evropské kvalifikaci v Baku, Zdeňka Seidlová letos - 24,59s , nebo loňská semifinalistka dorosteneckého MS v Doněcku Veronika Paličková (letos 24,70 s). O rok mladší Kačka běžela letos na ZT zatím nejlépe 24,46 s a potvdila tak svůj čas z Třince, kdy zaběhla výborných 24,52 s a určitě se nebude chtít před o tok zkušenějšími závodnicemi zahanbit.. Tyto 3 závodnice jasně kralují této distanci, ale počítat se musí i s dalšími jako např. Petrou Falharovou 25,16, Petrou Šafaříkovou 25,18 s nebo Kačkou Dvořákovou a přirozeně i tady se některá z dalších děvčat může vzedmout k mimořádnému výkonu.

Na stovku byla technickým delegátem vybrána i Simona SEDLÁČKOVÁ. Její ambice ale leží především stehně jako u žákyně Štěpánky KOLÁŘOVÉ především ve sprinterské štafetě. Ihned po návratu z mistrovství Simča nasadí léčbu antibiotiky. Po důkladném krevním rozboru, byl totiž odhalen důvod její neuspokojivé výkonnosti posledních měsíců. Mladá sympatická a v přípravě nesmírně poctivá atletka trpí boreliózou..... Pevně věřím, že léčba moderními antibiotiky zabere a po důkladném vyléčení, bude Simčina výkonost znovu v oblasti, kam ve skutečnosti patří :)

O šancích štafety jsem psal v minulém článku a kvartet děvčat, který poběží ve složení Kateřina Resllerová- Štěpánka Kolářová-Simona Sedláčková-Kačka Vávrová dokázal letos již zaběhnout a sice právě v Třinci dorostenecký oddílový rekord !!Čas 49,87 s je sice kvalitní, ale poslední předávka byla hodně nevydařená a Kačka   rozbíhala prakticky znovu,když se musela před koncem předávkového území téměř zastavit.  Při povedenějším předávkách můžou holky pošilhávat i po medaili ...

J.V. 26.6.2014

 

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved