Po Přeborech Moravskoslezského kraje Zdeněk s Kačkou v čele českých průběžných tabulek !!

Novotou zářicí ostravskou atletickou halu si vybrala "Vlčí smečka" jako místo premiéry nové atletické sezóny roku 2016. S prvními starty můžeme být veskrze spokojeni. Odvezli jsme si 4 vítězství a  výsledky odpovídají naší aktuální formě a skutečnosti, že závodíme bez vyladění. 

Jako první vstoupila do bojů čerstvá juniorka Kačka VÁVROVÁ. Po precizně provedeném běhu a suveréním vítězství v rozběhu na  tabuli zazářily číslice 7,59 s (!!) a byla z toho radost převeliká !! Bohužele netrvala déle než 15 minut poněvadž posléze časoměčiči čas oproti původnímu výsledku o 2 desetiny směrem nahoru upravili, což vyvolalo lehkou frustraci, která se už pak táhla celým dnem.,, Bohužel tento technický nedostatek, kdy  jednou se upravovalo vždy nahoru o 2 desetiny jindy o něco  méně  byl taky jedinou vadou na kráse na jinak perfektní organizaci vítkovických organizátorů. Rozběhových 7,79 s Kačka ve finále už nevylepšila ba naopak. Opět zcela osamocena proběhla cílem o destinu hůře. S časem 7,89 s spokojena nebyla , ale 7,79 s je druhým nejrychlejším vstupem do sezóny a její projev byl vyzrálý a velmi dobrý, což dokazuje i přiložené video (viz níže).

Za 4 hodiny po finále šedesátky Kačka nastoupila ke své oblíbené dvoustovce a bylo to hezké představení. Čas 25,28 s je nejlepším výsledkem na této distanci se kterým Kačka vstoupila do halové sezóny a i tady její atletický projev byl působivý. Škoda jen, že Kačku víc nepotrápila účastnice juniorského MS v Eugene, domácí  Pavla Falharová, která za Kačkou zaostala  o více jak 1,5 sekundy.... Kačka se vyšvihla na dvoustovce do čela českých tabulek a za 2 týdny by mohla na vídeňském oválu útočit na hranici 25 sekund....

Asi nejvíce očékavaný byl start Zdeňka STROMŠÍKA na nejkratší distanci. Zdeněk, který dělal v závěru soustředění v Jablonci fantastický dojem se v Ostravě neprezentoval v té nejzářivější formě, ale vstupních 6,88 s a posléze 6,85 s určitě není výsledkem za který by se musel stydět. Do sezóny vstoupill rychleji jen v loňském roce, kdy v Jablonci začínal časem 6,76 s.  Ve finále se pak Zdeněk musel skolonit před umem mladého slovenského juniora Jana VOLKA, účastníkem loňského ME ve Švédsku, který běžel ještě o 4 setiny rychleji než "raketa ze Slovácka" . V jak ohromné formě hned zpočátku roku slovenský rychlík běhá, dokázal o několik hodin později, když na dvoustovce vytvořil časem 21, 40 (!!) s nový slovenský juniorský rekord !!!

Zdeněk působil ještě trochu staženým dojmem a dle jeho vlastních slov se na něj pravděpodobně dolehla únava ze soustředění z minulého týdne a také zátěž zkouškového období. Mimochodem v pátek, tedy den před závodem, složil hradištský sprinter úspěšně zkoušku z matematiky....  Časem 6,85 s se Zdeněk vyhoupl taktéž do čela českých seniorských tabulek, ovšem na startu se ještě neukázaly z užší špičky český rekordman Honza Veleba, nebo vítěz stovky z  loňského šampionátu v Plzni Jan Jirka.....  Tento víkend ještě trochu přitrénujeme, halová sezóna je letos pro dospěláky hodně dlouhá, další závodní start ještě zvážíme, není vyloučeno, že se objevíme pri některých pražských veřejkách v příští týdnu...

Další slečnou, která se představila na startu byla dorosteka Majka ŠIMLOVIČOVÁ. Ta se prezentovala hezkými časy 7,95 (r) resp 7,94 s ve finále a jedná se o nejlepší Majčin vstup do sezóny. Také ona působí jako ještě jako nevybroušený diamant, ale Majka má opravdu ještě hodně, hodně času, vždyť slovenský dorostenecký šampionát se koná až 5.  března. !!!  V rozběhu Majka trochu zaspala, ve finále ustála tlak druhé slovenské sprinterské naděje, taktéž účastnice loňského MS v Kolumbii Patrície Garčárové, která za Majkou zaostala o pohé 2 setiny sekundy. Je moc dobře, že má Majka na Slovensku tak výraznou soupeřku a jejich vzájemné souboje budou jistě patřit k ozdobám nejednoho slovenského šampionátu. Na dvoustovce by se měla Majka představit až na konci ledna ve Vídni.

Velkou radost mi udělal Honza VÁCHA !!! Ten svůj první start v hradištském dresu vyšperkoval velkým osobním zlepšení halového rekordu a dokonce vylepšení rekordu absolutního. Honza si nejdříve  v rozběhu trochu "ustlal" na startu, ale i tak o desetinu vylepšil svůj halový osobák na 7,27 s, ve finále pak po velice hezky provedném běhu vylepšil na líbivých 7,18 s a to už je čas, za který se na loňském halovém dorosteneckém šampionátu brala medaile. Skvělý počin na úvod sezóny talentovaného rodáka z Havířova, který s námi trénuje od podzimu letošního roku.

Také na "doplňkové"  dvoustovce Honza téměř o půl sekund vylepšil své osobní halové maximum !! Čas 23, 29 s je dobrým základním kamenem na atak 23 sekundové hranice o kterou se rychlík z Havířova bude pokoušet taktéž za 2 týdny ve vídeňské aréně Fery Dusika ve Vídni..

Na startu se ještě ukázaly další 2 Vlčáci. Po 3 týdenní nemoci si docela dobře vedla Simona SEDLÁČKOVÁ, která se v Ostravě prezentovala časy 8,26 s a 8,16 s. V kategorii juniorek to znamenalo 4. místo.... Pokud by se Simoně podařilo stlačit po všech zdravotních peripetiích pod hranici 8,00 s byl by trenér i letošní maturantka velice spokojeni.

Naopak vůbec spokojen nebyl se svým vystoupením David CESAR který včera nebyl ve své kůži a na časy  51, 49 a 23,42 s bude chtít co nejrychleji zapomenout a hlavně je brzy výrazně vylepšit....

Tak první halový start je za námi. Hodnocením klasika je to taková dvojka, hezká dvojka !! A jedem dál, my chceme být přece ve "třídě" premianty !! :D

J.V.17.1.2016

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved