Půjde Adriana Fornůsková ve stopách Kateřiny Vávrové ???

... zatím se zdá, že ano !!! Ale hezky popořádku. Dnes, tedy 1. května vstoupila "Vlčí smečka" do atletické sezóny 2016. Každý trenér si přeje, aby se jeho svěřencům první start v sezóně vydařil a i když jsme závod absolovovali všichni z plné tréninkové přípravy, po dnešku můžu říci, že jsem s prvními výsledky velmi spokojen. 

Největší radost mi udělala výkonnost nejmladší členky skupiny Adriany FORNůSKOVÉ. Nejmladší a asi i nejmenší sprinterka početného startovního pole okouzlovalala všechny přítomné svým atletickým projevem a já si nemohl nevzpomenout, že podobně začínala Kačka Vávrová. Trenérovo oko nezůstalo suché, když 13 letá subtilní dívenka drtila až o 2 roky starší soupeřky a nakonec v celkovém pořadí sprinterského trojboje obsadila nečekané 1. místo ve výborných časech 8,28 s - 13,28 s a 27,43 s a to kromě šedesátky kdy bylo téměř bezvětří mladým sprinterkám jejich úsilí znepříjemňoval silný protivítr na rovince, který vál o síle  -0,7 m/s a na dvoustovce dokonce -1,3 m/s.  Celkem složila Áda 2161 bodů a své vítězství před druhou Kučerovou uhájila o pouhých 10 bodů !!! Skvělý počin další sprinterské naděje naší tréninkové skupiny a Uherského Hradiště.

Velmi dobře Adriance sekundovala  taktéž žákyně prvoročačka Barunka JELÍNKOVÁ, která v celkovém pořadí skončila sice na nepopulárním, ale zcela nečekaném 4. místě v celkovém pořadí, když běžela ve sprinterském trojboji časy 8,54-13,87-29,02 a složila celkem 1868 bodů a o 2 body uhájila 4. místo před závodnicí ze Štenberku.

Výborně se vedlo i Honzovi VÁCHOVI, který ač dorostenec startoval společně s muži a před sebe pustil jen českého reprezentanta ve skoku dalekém a atleta s osobním rekordem na stovce 10,75 s Milana Pírka z AK Kroměříž. Honzovi se dokonce podařilo na dvoustovce Milana porazit a novému osobnímu rekordu zabránil jen protivítr o síle (-1,3 m/s). Jeho čas 22,68 s  je 6 setin za PB.  Honza běžel v silném  protivětru (-1,5 m/s)  i solidní stovku za 11,29 s a úvodní šedesátka za 7,20 s na první start také není vůbec špatná. Honza složil v trojboji celkem 2 426 bodů a za dorosteneckým moravským rekordem  jeho tréninkového sparinga Zdeňka Stromšíka zaostal o pouhých 53 bodů ..... Radost jsem mě i z výsledků dalšího Hradišťáka, svěřence Radka Hrabince - Erika JELÍNKA. který v celkovém pořadí obsadil vynikající 3. místo !!

Součástí závodů byly i třístovky a na start se postavili k prvnímu jarnímu startu David CESAR a Kateřina VÁVROVÁ. Začněme u Kačky. Ta poté co v Calelle předváděla neskutečný výkony když v tréninku běžela 38,6 a jsem očekával, že 39 sekundová hranice v závodě. Bohužel se tak nestalo, ale Kačcce nelze nic vyčíst. Závod rozběhla suprově a velmi odvážně , na dvoustovce měla mezičaas 24,5 s a došlo ji až v samotném závěru, kdy  lehounkou sprinterku  sfoukl čím dál silnější protivítr. I tak se podařilo zaběhnout Kačce výborných 39,67 s což je o půl sekundy lepší výsledek než v tuto dobu před rokem a Kačka si  letos třístovku určitě ještě jednou zopakuje, Týden po návratu z náročného soustředění ve Španělsku, ale vynikající výsledek.

A nakonec David CESAR. Ten měl za úkol běžet pod 36,0 a svůj úkol splnil na výbornou. Po dobře rozvrženém tempu se dokázal porvat výborně s protivetrem a doběhl do cíle stejně jako Kateřina na 1 místě v dobrém čase a novém osobním rekordu 35,87 s !!! Druhou třístovku poběží David už tuto středu ve vloženém závodě v Uherském Hradišti.

Tak jsme to odpálili, nyní odjíždí trenér s Kačkou a Zdeňkem na týdenní reprzentační soustředění do Nymburku a 8. 5. nás čeká další start v Olomouci při mládežnickém, moravském gigantu družstev.

J.V. 1.5.2016

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved