Daleká cesta "Vlčic" do Číny......

Již zítra z pražské Ruzyně odlétají 3 "Vlčice"  Kateřina VÁVROVÁ, Majka ŠIMLOVIČOVÁ, Štěpánka KOLÁŘOVÁ doplněné o další atletku Kačku Resslerovou a 2 fotbalistky ze Slovácka Michaelu Dubcovou a Kristýnu Psotkovou do čínského Wuhanu. Děvčata si svým výsledkem ve finále středoškolského poháru tzv. Corny cupu vloni v říjnu, vyboojvala postup mezi nejlepší středoškolské týmy planety a na zlomu června a počátku července se zúčastní Mistrovství světa středoškolských her, který probíhá pod názvem Jean Humbert cup v atraktivní čínské 8 (!!) milionové metropoli .....

Závodů se zúčastní mimo českého celku  vybrané celky z Austrálie , Belgie, Brazílie, Bulharska, Kamerunu, Chile,Chorvatska, Anglie, Francie, Německa,Guatemaly, Indie, Izraele, Portugalska, Saudské Arábie, Španěska, Číny a Turecka a  6 žákyň staroměstské SOŠGM budou startovat vždy ve 2 atletických disciplínách a 4 z nich pak i v závěrečné štafetě. 

Soutěž má specifická praviidla. Všechny výkony jsou obodovány dle tabulek a atletické disciplíny jsou rozděleny do jednotlivých bloků. hladkých sprintů, překážkových sprintů, středních a vytrvalostních běhů, vrhů a hodů, skoků a štafet. Z každého bloku je do celkového bodování vybrán 1 výkon s nejvyšší bodovou hodnotou a pak další 4 nejlepší dle výše bodů, napříč všemi atletickými disciplínami. Každý atlet(ka) může startovat ve 2 disciplínách a štafetě, ale nelze kombinovat, například sprinty a překážky. A tak se Kačka například představí mimo své oblíbené dvoustovky i na dálce, Majka si nezaběhne jen stovku, ale po roku se též podívá do dálkařského sektoru a Štěpánka si mimo čtyřstovky vyzkouší i vrh koulí.  Právě ve sprinterských disciplínách bude ležet naše síla, ale opřít se budeme moci i překážky Kačky Resslerové, osmistovku Míši Dubcové a výšku Kristýny Psotkové. I tady by měla ležet síla středoškolského týmu ze Starého města.....

Na dvoustovce pak  ještě může Kateřina Vávrová splnit limit na MEJ do Švédska, ale vše bude záležet na tom jak si její organismus poradí s 17 hodin trvajícím letem a následnou aklimatizací. Ostatně to druhé vyřčené, neplatí jen pro Kateřinu,  ale pro  všechna děvčata staroměstského vzdělávacího institutu, který je na své sportovní reprezentantky právem pyšný.

Samozřejmě, že budeme prostřednictvím globální sítě, bedlivě sledovat všechny výsledky našich děvčat na asijském kontinentu a budeme vás o jejich počínání včas a pravidelně informovaT.

FB stránky ISF si můžete prohlédnout , webovky ISF na následujícím odkazu

Tak si děvčata závody ve Wuhanu hlavně užijte a my tady doma vám budeme držet všechny palce !!!!!

J.V. 25.6:2015

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved