I v silném protivětru předvedly v Trnavě Kačka s Majkou skvělé dvoustovky !!

Hned dvě zastoupení jsme měli při mezistátním dorosteneckém čtyřutkání, které se konalo za téměř tropických teplot u našich slovenských přátel, v Trnavě. Kateřina VÁVROVÁ hájila čest reprezentace české, v nových slušivých slovenských dresech se představila Majka ŠIMLOVIČOVÁ.

Ta také nastoupila do bojů jako první a sice na stovce, kde obsadila časem 12,55 s hezké, byť nevděčné 4. místo. V závodě ve kterém zvítězila suverénní Nikol Bendová, která i v silném protivětru - 2, 7 m/s (!!) dokázala běžet velice solidních 12, 08 s !! Majka doběhla na čtvtém místě za Maďarkou Csóti (12,35) a Slovinkou Zupin (12,45) ... Až za Majkou pak doběhly např. Češka Kolingerová (12, 65), nebo druhá Slovenka Petra  Močáryová, která se musela spokojit s čase 12,75 a 7. místem.... Slušný výkon Majky v silném protivětru a 6 cenných bodů pro tým Slovenska.

Za hodinu se už představily obě "Vlčice" na dvoustovce. V té odstratovala na výkon zcela koncentrovaná Kateřina VÁVROVÁ jako střela a ze zatáčky vyběhla s velkým náskokem. Takhle dobře běženou zatáčku jsem ještě u Kačky nikdy neviděl a v ten okamžik jsem věřil, že limit do Kolumbie máme v kapse. Bohužel silný vítr v cílové rovince Kačce postavil ve finiši téměř betonovou zeď a subtilní Kačka ztratila nejen vysněný limit , ale i první pozici proti silově lépe vybavené Agate ZUPIN, která doběhla do cíle v čase 24,56 s .Jen o 3 setiny později proťala cílovou pásku Kačka a čas 24,59 s je za daných podmínek (protivít - 1,7 m/s) zkrátka vynikající a Kačka už by si konečně zasloužila odpovídající podmínky. Jsem si absolutně jist, že v současné formě je v ohrožení nejen extrémně přísný A limit na dorosteneckého MS, ale i hranice 24,00 s.......

Ještě větší radost v cíli měla ze svého výsledku její vlčí sparingpartnerka ve slušivém reprezentačním dresu Slovenské republiky - Majka ŠIMLOVIČOVÁ !!! Ta se dokázala držet obou vedoucích závodnic jako vytrvalý rotwailer a odměnou jí bylo nejen fantastické 3. místo , ale i nový vylepšený osobní rekord, který má u Majčina jména nyní hodnotu 25,00 s !!!!! Při protivětru - 1,7 m/s fantastický výsledek a velký respekt k 16 leté sympatické Slovence. Porazit v přímém souboji o více jak půl sekundy dvojnásobnou národní rekordmanku z tratí 150 a 200 m o půl sekundy, skvělou slovenskou dorostenku Sáru Polyakovou je výkon hodný respektu !!!  V posledních týdnech se zdá, že mladinká rodačka z Horky nad Váhom , nezná hranic a to je 1 týden, před národním dorosteneckým šampionátem, skvělá zpráva !!!

Obě "Vlčice" pak reprezentovaly své týmy i ve štafetě 100-200-300-400 m. Kačka na svém dvoustovkém úseku výrazně přispěla k vítězství České republiky, Majka běžela v "horúčave" o 100 m déle a znamenitě se držela české sprinterské jedničky Nikoly Bendové a zejména její zásluhou a vybojoval slovenský kvartet 2. místo ..

V družstevech pak zvítězila Česká republika, Slovensku pak nepomohl ani vysoký bodový zisk Majky k lepšímu jak 4. místu.