O nečekaný úspěch se zasloužily "Vlčice" měrou vrchovatou !!!

Uherskohradištskému týmu dorostenek se povedl vskutku husarský kousek, když v konkurenci 14 moravských týmů (!!), které se zúčastnily v Břeclavě 1. kolo soutěže družstev zvítězily, před mnohem zkušenějšími a početnějšími týmy z Vítkovic, Frýdku Místku, Opavy, Brna, nebo Zlína..... Lví podíl na vítězství celého kolektivu mají členky naší skupiny, které získaly celkem 62,25 bodů z cellkového počtu 154 bodů !!

V zářivé formě se opět představila Kateřina VÁVROVÁ, která zvítězila s velkým přehledem v běhu na 100 m a poprvé i na dlouhých překážkách, Maria ŠIMLOVIČOVÁ přidala vítězství v premiéře na čtyřstovce a také na dvoustovce, Štěpánka získala celkem 10 bodů ze startů na osmistovce a dvoustovce a všechna 3 děvčata se také podílela na vítězství sprinterské štafety, která završila nečekaný, ale o to cenější úspěch celého kolektivu hradištských dorostenek !!!!

O vítězství Kateřiny na stometrové trati nikdo nepochyboval, otázkou bylo jen jaký čas zaběhne. Nakonec dokázala s minimální větrnou podporou zaběhnout na nepříliš rychlém břeclavském conipuru ,velice kvalitních 12,26 s a v nepřímém souboji s další juniorskou českou reprezentantkou Veronikou Paličkovou na dálku zvítězit , byť s minimálním časovým rozdílem. Kačka běžela o pouhou setinu rychleji než sympatická rychlonožka ze sousedního Hodonína. 

Pokud o vítězství Kateřiny na stovce pochyboval asi málokdo, její start na dlouhých překážkách budil spíše ropzpaky. Jen trenér asi tentokrát věděl svoje. I přes skutečnost, že příprava Katky na tuto distanci se skládala ze 2, slovy dvou (!!) tréninkových jednotek, přičemž jedna obsahovala dva dvousetmetrové úseky, Kačka dokázala všechny přesvědčit velice kvalitním premiérovým výkonem !! Trenér totiž dobře věděl, že Kačka má překážky obecně ráda, baví ji různé "prolézačky" a také má za sebou kvalitní gymnastickou průpravu a její svalová elasicita je již pověstná. Kačka umí překážky zdolávat na obě nohy a i když se v závodě nevyvarovala přeci jen dosti velkých technických chyb, zejména v podobě drobčení před překážkou, kterým se na tréninku dokázála  úspěšně vyhnout,  zvítězila ve velice kvalitním čase. 44,55 s !! To při prvním startu s vědomím tolika nedostatků dává průchod k nejrůznějším úvahám ..... VIDEO s úspěšné premiéry Kačky na překážkách

Další double získala naše slovenská akvizice Mária ŠIMLOVIČOVÁ. Kandidátka MS 17 v kolumbijském Cali měla za sebou taktéž náročné, sobotní starty na Světovém atletické dnu v Brně, ze kterého si odvezla dva nové osobní rekordy, přesto ochotně nastoupila za dorostenecký kolektiv ve dvou individuálních disciplínách a štafetě. 

Svou premiéru si odbyla na čtyřstovce. Na mé dobře míněné  rady vyběhla opatrně, nakonec se ukázalo, že až příliš opatrně, poněvadž s mezičasem na dvoustovce 28,5 s byly všechny naděje na mimořádný výsledek  ztraceny. Je fair ale připomenout, že Majka běžela první rovinku proti silnému větru a to stálo nezkušenou sprinterku hodně sil.Třístovku pak děvče s osobním rekordem 40,4 proťala za 43,8 s(!!) a tak je téměř zázrak že se doběhla do cíle s časem pod 60,00 s. Majka nakonec své vítězství dotáhla a udržela před zle dotírající Markétou Trindovou ze Šumperku. Čas 59,84 s a 11 bodů pro družstvo se počítá !!

Na dvoustovku pak už Majka nastoupila ve velké únavě přesto dokázala opět zvítězit po technicky hezkém běhu  a čas 25,77 s na břeclavském oválu není až tak zlý. Opět vítězství a cenných 11 bodů pro tým. zde

No a nakonec Štěpánka KOLÁŘOVÁ, ta bohužel nepředvedla žádný mimořádný výsledek, poněvadž je stále paralyzována zdravotními problémy. Při premiérové osomistovce to bylo 5. místo za průměrný čas těsně pod 2:40 min, na dvoustovce ji už silná bolest v nártu nedovolila lepší výkon než pro Štěpánku podprůměrných 27,48 s . Přesto získala zdravotně handicapovaná Štěpánka  pro dužstvo cenných 10 bodů a dalších 2, 75 bodu přidla jako členka vítězné štafety. Za obětavý postoj si zaslouží velký respekt, odměnou jí pak může být zcela nečekaný, ale zasloužený úspěch celého dorosteneckého kolektivu !!!!

J.V. 10.5.2015

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved