Také "Vlčicím" se vstup do halové sezóny mimořádně vydařil !!!! 

Tři dny po impozantním vstupu Zdeňka STROMŠÍKA do halové sezóny, když v Jablonci zaostal časem 6,76 s jednu setinu za limitem HME, napodobily svého vůdce smečky i něžnější pohlaví vlčí smečky. A i přes skromnější podmínky olomouckého atletického tunelu a ne zrovna nejrychlejší povrch se prezentovaly mimořádně kvalitními výkony !!!

Kateřina VÁVROVÁ, která má v letošním roce položené ambice opravdu hodně vysoko se podařil bezkonkurenční vstup do sezóny. Kačka se prezentovala v rozběhu časem 7,76 s poté  co po domluvě s ochotnými organizátory mohla ve finále startovat se ženami, využila možnosti přímého střetu s juniorkou Emilkou Gerulovou a doběhla s ní v čase 7.70 s v mrtvém závodě. Škoda zaspání na startu, ale i tak je její dnešní čas druhou nejlepší halovou šedesátkou její atletické kariéry a Kateřina může pomýšlet na časy, které budou ležet pod hranicí 7,60 s !!! A nemuselo by to ani moc dlouho trvat .....

Jednu z magických hranic na šedesátce pokořila konečně Simona SEDLÁČKOVÁ. Simča, která se v posledních 2 letech potýkala s nepříjemnou nemocí se konečně dočkala. Poté co jsme u ní trénink vzhledem ke zdravotnímu stavu trošku "překopali", dočkala se velkého comebacku. Již v rozběhu překonala Simča svůj absolutní osobní rekord o 8 setin sekundy, když zaběhla velmi dobrých 8.00 s . Šedesátka začínající 7, však přece jen vypadá o hodně lépe a to byl i úkol 17 leté dívky pro finále. V něm neponechala nic náhodě a po perfektním výkonu doběhla i ona ve shodném čase 7,97 s s mnohem zkušenější sprinterkou Adéloku Dubovou (PB 60 m 7,84 , 100 m 12,32 s !!) . SImčina radost byla bezbřehá. Načekala se opravdu dlouho a málokdo si to zaslouží, tak jako ona !!!

A do třetice všeho dobrého čekalo na Štěpánku KOLÁŘOVOU. Pro tu je šedesátka jen dopňkovou tratí, její specializace bude ležet v oblasti 200 m , případně v budoucnu i na 400 metrové trati. Po rozpačtějším rozběhu, kdy zaběhla 8,13 s a po přestoupení Kateřiny do finálového běhu žen, pak zcela opanovala dorosteneckou kategorii a zvítězila v novém osobním halovém rekordu 8,07 s , když ten původní překonala o 11 setin sekundy !!

Vstup do sezóny se nám tedy mimořádně vydařil, mimo Vaška VLČKA, který halovou sezonu vynechá, pak už zbývá jen naše slovenská akvizice Mária ŠIMLOVIČOVÁ, která se ke startu postaví příští sobotu v Bratislavě. Po předvedených výkonech všech členů skupiny, není žádný důvod k obavám. I jí by se měla letošní halová premiéra hodně povést 

VIDEO: Kateřina Vávrová 60 m 7.70 s

VIDEO: Simona Sedláčková 60 m 7,97 s PB 

J.V. 10.1.2014

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved