Vojta Karásek i Ondřej Rapp se ukázali být oporami svého týmu TJ LIAZ při nedělním finále krajského přeboru mladších žáků !

Martinem Fořtem velmi dobře postavené družstvo mladších žáků se vydalo obhajovat loňské vítězství. Boj to byl lítý až do poslední disciplíny a nakonec stačil bodový zisk družstva na druhé místo za silným družstvem AC Turnov. Celkové vítězství chlapci neobhájili, avšak oslabeni o závodníky AC Jablonec, kteří dnes závodí za klub s nulovou historií, dokázali tento atletický klub několika atletů výrazně porazit.

si vytvořil nové osobní rekordy na 60 m i na 150 metrů. Na šedesátce se zlepšil hned dvakrát a to v rozběhu na 8,26 a ve finále pak dokonce na velmi dobrých 8,17. Ve finále obsadil první místo a zanechal za sebou všechny, včetně soupeřů, kteří měli do té doby výrazně lepší osobní rekordy.

Na 150 metrů pak Vojta sebral ještě zbytky sil zabojoval a urval druhé místo. Opět s výrazným vylepšením osobního rekordu na 19,64.

nastupoval do soutěže oslaben nachlazením, které ho postihlo v minulých dnech. Přesto dokázal skvěle zabojovat a na 60 m překážek si vylepšil osobní maximum na solidních 10,28. V dálce pak atakoval osobní rekord bohužel vše s obrovskými nedošlapy nakonec výkon 446 stačil na velmi dobré body pro LIAZ.

Ondřej se bál poslední disciplíny, která jej čekala a kterou byl běh na 300 metrů. Dodržel však taktické pokyny a do posledních metrů se pral o vítězství se soupeřem větším o hlavu a půl. Ani konečný pád do cíle nakonec na vítězství nestačil a cílová kamera rozhodla o Ondřejově druhém místě ve vylepšeném osobním rekordu 47,19 což nakonec znamenalo výborné celkové druhé místo.

Družstvo neznámých borců LIAZU tak svým nadšeným výkonem nakonec s přehledem porazilo družstvo mistrů AC Jablonec a stalo se vícemistry libereckého kraje pro roku 2010 !.

Oběma našim borcům a celému družstvu gratuluji k velmi dobrým výkonům.

Děvčata LIAZU pod vedením Evy Mikulové v letošním roce opět předvedla bojovnost a svými kvalitami se prala do poslední disciplíny o vítězství. Nakonec součet bodů stačil na druhé místo, kdy je porazila výborná Desná. Za sebou však nechala i Českou Lípu či Liberec. Mimochodem družstvo mladších žákyň AC Jablonec by kdokoliv na startu hledal marně..

Děvčatům a jejich vedoucí a mnohdy i trenérce Evě Mikulové srdečně blahopřeji.