Počátek nového  roku je nejen ve znamení různých anket typu sportovec města, okresu, atd, ale ten letošní provází i všudypřítomná prezidentská kampaň. Zatímco na Hrad Atletika s radostí zatím žádného kandidáta nevysílá, v anketách zastoupení máme.

Upřímně řečeno ankety tohoto typu nemám moc rád. Bez urážení jekkéhokoliv sportovního odvětví a k drtivé většině mám respekt , dělá mi prolém srovnávat olympijský kmenový sport, jakým je atletika s početnou členskou základnou po celém světě s výkony například  in line hokejistů či armwrestlingu. Srovnává se nesrovnatelné, nicméně co s tím ? Veřejnost si určité zjednodušující schémata žádá a tak nemá asi cenu proti tomu brojit, přijmout to jako fakt, že v některém okresním městě vyhraje kolektiv mažoretek nad např. prvoligovými hokejisty a s danou skutečností se nějak vyrovnat.

Na druhé straně si každého takového ocenění vážíme i když si pokorně uvědomujeme, že v našem případě je dosah jen lokální a pohybujeme se na tenkém ledě provinčnosti 

V letošním roce máme opravdu široké zastoupení v Anketě o nejlepšího sportovce města Uherského Hradiště. Z našeho kolektivu se mezi nominovanými  v kategorii do 15 let objevuje jméno talentované žákyně Kačky VÁVROVÉ, která získala double na největším evropském mládežnickém mítinku EKAG 2012 a také v závěru roku ve Stromovce při mezikrajovém utkání získala v silné konkurenci na třístovce zlato a na šedesátce bronz v časech, kterými se zařadila mezi 10 nejlepších žákovských halových časů všech dob.

V katgorii nad 15 let nemůže chybět český halový mistr republiky  a účastník letošního mistroství světa juniorů z Barcelony Zdeněk STROMŠÍK. Zdenda se na juniorský šampionát kvalifikoval nejen v hladkém stometrovém sprintu, ale po fantastickém výkonu na Zlaté tretře i s reprezntační štafetou, která ve složení Bakalár, Desenský, Jirka, Stromšík zaběhla druhý nejrychlejší čas české juniorské historie (40,06 s) a rychleji běžela jen dnes již legendární stříbrná juniorská štafeta z Noviho Sadu. Časem 10,56 s ze stovky je Zdenda také momentálně jediným atletem Uh. Hradiště, který je nositelem mistrovské třídy.

V kategorii kolektivů má zastouepní naše juniorská štafeta která běžela ve složení Vlček, Daněk, Boček, Moštěk a na Strahově vydřela cenné stříbro, když přemožitele našla jen v kvartetu chlapců z pražské Slavie. Kluci kvalitním časem 3:22,75 min překonali o více jak 3 sekundy absolutní oddílový rekord, který až do loňského roku oddolával předlouhých 44 let !!

No a v kategorii trenérů nechybí zastoupení mé maličkosti.

Druhou anketou , kterou vyhlašuje regionální týdeník  je anketa o nejlepšího sportovce okresu. Právě toto pondělí představil týdeník v celostránkovém profilu našeho jediného zástupce a tím je samozřejmě Zdeněk STROMŠÍK. V týdeníku, který vychází pravidelně každé pondělí najdete vždy hlasovací kupón, kterým můžete svého favorita podpořit. Poněvadž je Zdenda mezi nominovanými jediným atletem, volba by Vám neměla dělat problém.  Zdendu najdete mezi jednotlivci pod šťastným číslem 7 a hlasovat můžete až do 13. března. Stačí zakoupit deník, vyplnit kupón a ten zaslat na adresu redakce

A ještě jedna prosba na závěr. Když už budete volit, tak nevolte jen Zdendu ale v pátek, případně v sobotu dejte svůj hlas i KARLOVI !!! Mezi členy Atletiky  s radostí, kteří jsou oprávněni volit, má  kníže naši plnou podporu  !!

J.V. 24.1.2013

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved